WROCLOVE Flag

WROCLOVE Flag

AKTUALNOŚCI

Lekcje pokazowe oraz szkolenia dla nauczycieli z SP 23, SP 43, SP 63, SP 64, SP 99 i SP 113

 

PROGRAM

DLACZEGO FUTBOL?

Futbol amerykański to dyscyplina Igrzysk The World Games 2017 we Wrocławiu będąca sportem na zaproszenie. Polska coraz bardziej zaznacza swoją obecność na futbolowej mapie Europy, ale wciąż zawodnikom brakuje doświadczenia, które zdobyć można wyłącznie zaczynając przygodę ze sportem już w najmłodszym wieku.

Program WROCLOVE Flag wykorzystujący dyscyplinę futbolu amerykańskiego został dostosowany do wieku uczestników i zakłada naukę technik i zachowań na boisku poprzez wstęp do futbolu amerykańskiego, czyli futbol flagowy. Jest to bezkontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego. To równie dynamiczna i efektowna dyscyplina, jednak minimalizująca ryzyko kontuzji, a także umożliwiająca realizację treningów i rozgrywek koedukacyjnych.

OPIS PROGRAMU I ZAŁOŻENIA

Mając na uwadze popularyzację dyscypliny wśród dzieci i młodzieży drużyna Panthers Wrocław podjęła się organizacji zajęć w szkołach podstawowych i gimnazjach. Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego we Wrocławiu program futbolu amerykańskiego funkcjonuje już w 6 Gimnazjach we Wrocławiu.

Od września 2016 roku dzięki inicjatywie edukacyjno- społecznej Igrzysk The World Games Wrocław 2017 skala projektu została poszerzona o Szkoły Podstawowe.

Uczniowie trenują pod okiem zawodników i trenerów Panthers Wrocław, przy asyście nauczycieli wychowania fizycznego, którzy dzięki udziałowi w programie mają możliwość udziału w dedykowanych szkoleniach i otrzymania certyfikatów trenerskich, które pozwolą na rozwój programu.

SZCZEGÓŁY PROGRAMU

SKŁADOWE PROJEKTU 

W roku szkolnym 2016/2017 projekt składa się z:

  • Zajęć pozalekcyjnych w postaci treningów
  • Szkolenia dla nauczycieli
  • Rozgrywek sportowych

UCZESTNICY

Program zakłada udział dzieci z klas 4-6 w ramach zajęć dodatkowych w 6 szkołach podstawowych oraz 6 gimnazjach we Wrocławiu. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 minut.

CZAS TRWANIA

wrzesień 2016  -czerwiec 2017 roku

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM

  • Lipiec – sierpień 2016 – rekrutacja szkół w programie
  • Wrzesień 2016 – szkolenie dla nauczycieli wychowania fizycznego
  • Wrzesień 2016 – promocja projektu
  • Wrzesień 2016 – prezentacje w wybranych szkołach
  • Październik 2016 – rozpoczęcie treningów
  • Maj 2017 – rozpoczęcie rozgrywek
  • Czerwiec 2017 – zakończenie rozgrywek – wręczenie nagród

ORGANIZATORZY I PARTNERZY

Organizatorem programu jest Panthers Wrocław. Partnerzy projektu to Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017. Partnerem organizującym zajęcia w Gimnazjach i służącym pomocą we współpracy ze szkołami jest Departament Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

 

GALERIA ZDJĘĆ