Poznajemy dyscypliny The World Games 2017

Poznajemy dyscypliny The World Games 2017

AKTUALNOŚCI

27 stycznia 2017

Skrzynie ze sportowym sprzętem rozpoczynają wędrówkę po przedszkolach.

W piątek, 27 stycznia w przedszkolu nr 68 przy ul. Długosza odbyło się spotkanie szkoleniowo-informacyjne dla ponad 40 nauczycieli z wrocławskich przedszkoli. Z dużym zainteresowaniem nauczyciele zapoznali się z aktualnym programem Igrzysk, dyscyplinami oraz obiektami rozgrywek zawodów. Następnie zostały zaprezentowane sprzęty znajdujące się w skrzyniach oraz omówione podstawowe zasady uprawiania  pojedynczych dyscyplin. Nauczyciele jednogłośnie stwierdzili, że sprzęt sportowy i nowe dyscypliny wzbogacą i urozmaicą zajęcia gimnastyczne w przedszkolach, a dzieci,  gdy dowiedzą się o nadchodzących Igrzyskach  zapewne wraz  z rodzicami będą chciały obserwować zmagania najlepszych na świecie już w lipcu!

Serdeczne podziękowania dla Pani Anety Włodarczyk z Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli za zorganizowanie spotkania oraz dla Pani Jadwigi Kąciak- Szymczyny – Dyrektor Przedszkola  nr 68 – za udostępnienie sali na szkolenie.


 

6 stycznia 2017

Pierwsze zajęcia ze sportową skrzynią TWG – dzieciaki zachwycone!

W połowie stycznia dzieci z Przedszkola nr 71 poznawały sporty Igrzysk TWG. Skrzynie ze sprzętem przeszły swój test! Dzieciaki były zachwycone takimi zajęciami. Pod koniec stycznia dwie skrzynie rozpoczną wędrówkę po 40 wrocławskich przedszkolach.


OPIS PROGRAMU

Dzieci wrocławskich przedszkoli od stycznia 2017 roku będą poznawać różne dyscypliny The World Games 2017. Do przedszkoli trafią dwie skrzynie13925365_1081615258574214_4434940987812087927_n ze sprzętem do uprawiania takich dyscyplin jak: bule, bieg na orientację, ultimate frisbee, unihokej, przeciąganie liny, futbol amerykański oraz kręgle. Nauczyciele wychowania fizycznego zostaną przeszkoleni przez zespół The World Games z podstawowych zasad uprawiania tych sportów, aby następnie samodzielnie przekazywać swoją wiedzę i bawić się sportami TWG z dziećmi.

Skrzynie będą wędrować do różnych przedszkoli w odstępach tygodniowych.

Projekt jest realizowany wspólnie z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.