AGLOCAMP TWG

AGLOCAMP TWG

AKTUALNOŚCI

Na rok przed The World Games 2017 – Krośnice goszczą obóz sportowy AGLOCAMP The World Games.

PODSUMOWANIE OBOZU    WTOREK DNIEM SUMO    KARTKA DO RODZICÓW        KROŚNICE GOSZCZĄ OBÓZ AGLOCAMP

PROGRAM

DLACZEGO OBÓZ SPORTOWY?

Inicjatywa organizacji obozu narodziła się dzięki współpracy Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej i Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017. Przedstawiciele obu instytucji wierzą, że zapewnienie uczniom aktywnego wypoczynku i edukowanie ich w mniej popularnych dyscyplinach powoduje wzrost zainteresowania sportem a tym samym utrzymania dobrej formy fizycznej.

OPIS PROGRAMU I ZAŁOŻENIA

Dzieci otrzymują możliwość uczestnictwa w obozie w zamian za osiągnięcia sportowe uzyskane w roku szkolnym. Korzystają bezpłatnie z wyjazdu, podczas którego otrzymują możliwość poznania sportów wchodzących w skład programu Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017.

SZCZEGÓŁY PROGRAMU

SKŁADOWE PROJEKTU 

W programie obozów za każdym razem znajdują się pokazy i treningi sportów The World Games każdorazowo dostosowywane do pory roku czy też poziomu sportowego uczestników. Treningi rozpoczynamy codzienną rozgrzewką jeszcze przed śniadaniem, a już po posiłku, do samego wieczora odbywają się treningi w podgrupach oraz zawody dla wszystkich uczestników.
Zwyczajem obozowym jest także Apel, który w formule AGLOCAMP TWG ma formę uroczystej Ceremonii Otwarcia. Podczas tego wydarzenia następuje przekazani flagi Igrzysk, która wędruje po placówkach oświatowych i imprezach sportowych, tak by każdy uczestnik mógł poczuć klimat zbliżających się Igrzysk.

UCZESTNICY

Od 60 do 80 dzieci na jednym turnusie, w wieku od 10 do 13 lat. Wybóru uczestnika dokonują Gminy, które otrzymują taką możliwość dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.
W dotychczasowej letniej edycji AGLOCAMP TWG udział wzięły dzieci z 7 Gmin: obszaru Wrocławia, Kątów Wrocławskich, Brzegu, Borowa, Jelcza Laskowic, Sycowa, Środy Śląskiej).

CZAS TRWANIA

Wakacje 25-30 lipca 2016
II edycja (trwają przygotowania) ferie 2016/2017

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM

Szczegółowy program obozu i harmonogram postaje przed każdą edycją Projektu. W dotychczasowych edycjach odbyły się pokazy i treningi:
– sztuk walki: sumo i ju-jitsu
– sportów z piłkami: fistball, korfball, piłka ręczna plażowa, unihokej i kajak polo
– sportów precyzyjnych: bule
– artystyczne: taniec sportowy
– nowych trendów tj. bieg na orientację, ultimate frisbee, sportowe ratownictwo wodne i monopłetwa

Każdorazowo zajęcia rozpoczynają się wprowadzeniem teoretycznym do dyscypliny, podczas którego trenerzy wyjaśniają reguły treningów, zawodów i sędziowania w danej dyscyplinie. Następnie odbywa się rozgrzewka i instruktaż.

ORGANIZATORZY I PARTNERZY

Organizatorem obozu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej i Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017

 GALERIA