Programy Edukacyjne

Programy Edukacyjne

Organizacja The World Games 2017 Wrocław jest dla nas początkiem głębszego procesu. Mamy ambicję, aby poprzez sport i zabawę zainspirować ludzi do zmian, ponieważ ruch i dobre emocje zbliżają nas do siebie. Chcemy zarazić wrocławian, szczególnie tych najmłodszych – dzieci i młodzież, ideą aktywności fizycznej jako sposobu na lepsze życie. W nadchodzącym roku szkolnym 2016/2017, który we wrocławskiej edukacji został oficjalnie ogłoszony Rokiem Igrzysk The World Games przygotowaliśmy kilka projektów dla szkół i przedszkoli.

Ferie z TWG

Ferie z The World Games w Hali Stulecia potrwają w sumie 7 dni. W pierwszym tygodniu w dniach 13-15 lutego, a w drugim tygodniu w dniach 20-23 lutego. W tym czasie codziennie o godz. 9 rozpoczynać się będą dwie 3-godzinne tury zajęć dla dzieci. W zabawie weźmie łącznie udział 1000 uczniów z 10 wrocławskich szkół podstawowych.

Czytaj dalej...

Przewodnik po dyscyplinach

Cykl spotkań dla nauczycieli wychowania fizycznego prezentujący dyscypliny 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017. Projekt ma na celu zaprezentowanie wiedzy na temat dyscypliny, by zainteresowani mieli szansę przekazania wiedzy dalej podczas własnych zajęć.

Czytaj dalej...

Poznajemy dyscypliny The World Games 2017

W piątek, 27 stycznia w przedszkolu nr 68 przy ul. Długosza odbyło się spotkanie szkoleniowo-informacyjne dla ponad 40 nauczycieli z wrocławskich przedszkoli. Z dużym zainteresowaniem nauczyciele zapoznali się z aktualnym programem Igrzysk, dyscyplinami oraz obiektami rozgrywek zawodów.

Czytaj dalej...

Młodzieżowe Igrzyska Sportowe

Młodzieżowe Igrzyska Sportowe pod hasłem „Szukamy Talentów na The World Games” to inicjatywa Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego, promująca już od 3 lat kilkanaście dyscyplin nadchodzących Igrzysk.

Czytaj dalej...

Roadshow TWG

Kolejny rok we wrocławskich placówkach edukacyjnych przekazywana jest flaga „The World Games” przywieziona w roku 2013 z Kolumbii z poprzedniej edycji igrzysk przez Prezydenta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza.

Czytaj dalej...

Mali wspaniali

Mali Wspaniali to program prowadzony z powodzeniem już od listopada 2014 roku w przedszkolach. Ma na celu promocję sportu wśród najmłodszych, w bezpośrednim związku z szerzeniem uniwersalnych wartości tkwiących u podstaw sztuk walki.

Czytaj dalej...

AGLOCAMP TWG

Inicjatywa organizacji obozu narodziła się dzięki współpracy Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej i Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017. Przedstawiciele obu instytucji wierzą, że zapewnienie uczniom aktywnego wypoczynku i edukowanie ich w mniej popularnych dyscyplinach powoduje wzrost zainteresowania sportem a tym samym utrzymania dobrej formy fizycznej.

Czytaj dalej...

Korfball – drużyna przyjaciół

W Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10 odbył się II Międzyszkolny Turniej w ramach projektu „Korfball – drużyna przyjaciół”. Wzięło w nim udział wszystkie 6 drużyn, które od września 2016 roku trenują w swoich szkołach Dyscyplinę TWG 2017 – korfball.

Czytaj dalej...

ORIENTUJ SIĘ!

Biegi na orientację to jedna z najbardziej ekscytujących dyscyplin w programie Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017, zaliczana do tzw. nowych trendów. Bazą wysiłku fizycznego jest bieganie. W tym sporcie liczy się jednak nie tylko kondycja fizyczna, ale przede wszystkim zdolność sprawnego czytania mapy i szybkość podejmowania decyzji.

Czytaj dalej...

Unihokej – uczy, bawi i wychowuje

Unihokej jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin w polskich szkołach zaraz po dyscyplinach olimpijskich. Doskonale rozwija podstawowe cechy motoryczne (szybkość, wytrzymałość, moc i siłę), które należy bardzo mocno rozwijać szczególnie u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Czytaj dalej...

WROCLOVE Flag

Futbol amerykański to dyscyplina Igrzysk The World Games 2017 we Wrocławiu będąca sportem na zaproszenie. Polska coraz bardziej zaznacza swoją obecność na futbolowej mapie Europy, ale wciąż zawodnikom brakuje doświadczenia, które zdobyć można wyłącznie zaczynając przygodę ze sportem już w najmłodszym wieku.

Czytaj dalej...