„ Miasto nie może służyć Igrzyskom. Igrzyska powinny służyć miastu, ponieważ Igrzyska są tymczasowe, a Miasto jest stałe”.
Jose Miquel Abad
CEO Komitetu Organizacyjnego Letnich Igrzysk Olimpijskich Barcelona 1992

LEGACY czyli DZIEDZICTWO

DZIEDZICTWO (wg Słownika języka polskiego) – „Ogół wartości przekazywanych przez lub otrzymanych od przodków bądź przeszłych pokoleń”.

Pytania o Dziedzictwo wydarzeń sportowych – Legacy, to pytania o to:

 • Co, oprócz wyremontowanej, bądź wybudowanej infrastruktury sportowej, pozostanie po Igrzyskach?
 • Jaki jest plan na maksymalne wykorzystanie powstałej infrastruktury po zakończeniu Igrzysk?  Kto powinien z niej korzystać?
 • Jakich zmian chcielibyśmy dokonać w Mieście, które jest gospodarzem Igrzysk oraz dla jego mieszkańców, w trakcie przygotowań i organizacji Igrzysk?
 • Jakie działania należy podjąć, aby wyeliminować ryzyko negatywnego dziedzictwa?

Nasza wizja:

Wierzymy, że Igrzyska The World Games 2017 we Wrocławiu zostawią po sobie zdrowsze, tętniące życiem miasto, którego mieszkańcy będą w pełni cieszyć się z zalet sportu i zdrowszego trybu życia. Współpracując ściśle z podmiotami miejskimi odciśniemy trwały ślad na mieszkańcach Wrocławia, którego efekty wykraczały będą daleko poza 10 dni zawodów.

Nasze cele:

 1. Stworzyć markę Wrocławia, jako najbardziej sportowego miasta w Polsce.
 2. Inspirować mieszkańców Wrocławia, aby wybrali sport, jako formę rozwoju i spędzania wolnego czasu.
 3. Zwiększyć partycypację dzieci i młodzieży w sporcie.
 4. Promować i wspierać lokalnych przedsiębiorców.
 5. Demonstrować, że Wrocław jest  otwartym i przyjaznym miejscem do zamieszkania, odwiedzenia oraz dla  biznesu.

 

Programy Edukacyjne

Programy Edukacyjne

Organizacja The World Games 2017 Wrocław jest dla nas początkiem głębszego procesu. Mamy ambicję, aby poprzez sport i zabawę zainspirować ludzi do zmian, ponieważ ruch i dobre emocje zbliżają nas do siebie. Chcemy zarazić wrocławian, szczególnie tych najmłodszych – dzieci i młodzież, ideą aktywności fizycznej jako sposobu na lepsze życie. W nadchodzącym roku szkolnym 2016/2017, który we wrocławskiej edukacji został oficjalnie ogłoszony Rokiem Igrzysk The World Games przygotowaliśmy kilka projektów dla szkół i przedszkoli.

Ferie z TWG

Ferie z The World Games w Hali Stulecia potrwają w sumie 7 dni. W pierwszym tygodniu w dniach 13-15 lutego, a w drugim tygodniu w dniach 20-23 lutego. W tym czasie codziennie o godz. 9 rozpoczynać się będą dwie 3-godzinne tury zajęć dla dzieci. W zabawie weźmie łącznie udział 1000 uczniów z 10 wrocławskich szkół podstawowych.

Czytaj dalej...

Przewodnik po dyscyplinach

Cykl spotkań dla nauczycieli wychowania fizycznego prezentujący dyscypliny 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017. Projekt ma na celu zaprezentowanie wiedzy na temat dyscypliny, by zainteresowani mieli szansę przekazania wiedzy dalej podczas własnych zajęć.

Czytaj dalej...

Poznajemy dyscypliny The World Games 2017

W piątek, 27 stycznia w przedszkolu nr 68 przy ul. Długosza odbyło się spotkanie szkoleniowo-informacyjne dla ponad 40 nauczycieli z wrocławskich przedszkoli. Z dużym zainteresowaniem nauczyciele zapoznali się z aktualnym programem Igrzysk, dyscyplinami oraz obiektami rozgrywek zawodów.

Czytaj dalej...

Młodzieżowe Igrzyska Sportowe

Młodzieżowe Igrzyska Sportowe pod hasłem „Szukamy Talentów na The World Games” to inicjatywa Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego, promująca już od 3 lat kilkanaście dyscyplin nadchodzących Igrzysk.

Czytaj dalej...

Roadshow TWG

Kolejny rok we wrocławskich placówkach edukacyjnych przekazywana jest flaga „The World Games” przywieziona w roku 2013 z Kolumbii z poprzedniej edycji igrzysk przez Prezydenta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza.

Czytaj dalej...

Mali wspaniali

Mali Wspaniali to program prowadzony z powodzeniem już od listopada 2014 roku w przedszkolach. Ma na celu promocję sportu wśród najmłodszych, w bezpośrednim związku z szerzeniem uniwersalnych wartości tkwiących u podstaw sztuk walki.

Czytaj dalej...

AGLOCAMP TWG

Inicjatywa organizacji obozu narodziła się dzięki współpracy Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej i Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017. Przedstawiciele obu instytucji wierzą, że zapewnienie uczniom aktywnego wypoczynku i edukowanie ich w mniej popularnych dyscyplinach powoduje wzrost zainteresowania sportem a tym samym utrzymania dobrej formy fizycznej.

Czytaj dalej...

Korfball – drużyna przyjaciół

W Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego 10 odbył się II Międzyszkolny Turniej w ramach projektu „Korfball – drużyna przyjaciół”. Wzięło w nim udział wszystkie 6 drużyn, które od września 2016 roku trenują w swoich szkołach Dyscyplinę TWG 2017 – korfball.

Czytaj dalej...

ORIENTUJ SIĘ!

Biegi na orientację to jedna z najbardziej ekscytujących dyscyplin w programie Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017, zaliczana do tzw. nowych trendów. Bazą wysiłku fizycznego jest bieganie. W tym sporcie liczy się jednak nie tylko kondycja fizyczna, ale przede wszystkim zdolność sprawnego czytania mapy i szybkość podejmowania decyzji.

Czytaj dalej...

Unihokej – uczy, bawi i wychowuje

Unihokej jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin w polskich szkołach zaraz po dyscyplinach olimpijskich. Doskonale rozwija podstawowe cechy motoryczne (szybkość, wytrzymałość, moc i siłę), które należy bardzo mocno rozwijać szczególnie u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Czytaj dalej...

WROCLOVE Flag

Futbol amerykański to dyscyplina Igrzysk The World Games 2017 we Wrocławiu będąca sportem na zaproszenie. Polska coraz bardziej zaznacza swoją obecność na futbolowej mapie Europy, ale wciąż zawodnikom brakuje doświadczenia, które zdobyć można wyłącznie zaczynając przygodę ze sportem już w najmłodszym wieku.

Czytaj dalej...

Aktywizacja sportowa

Aktywizacja sportowa

Igrzyska, to wyjątkowa okazja, aby zwiększyć udział wrocławian w sporcie. Naszymi celami w tym obszarze są:

 1. Tworzenie warunków dla rozwoju kultury fizycznej w celu poprawy aktywności i sprawności fizycznej lokalnej społeczność.
 2. Upowszechnianie i promowanie rozwoju sportu dla dzieci i młodzieży.
 3. Wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania aktywności fizycznej.
 4. Inicjowanie i prowadzenie kampanii na rzecz kształtowania świadomości zachowań i nawyków prozdrowotnych.
 5. Inicjowanie badań aktywności fizycznej i sprawności społeczeństwa.

PROGRAMY

Parki ESK i sportowe godziny dla wrocławian

Każdy mieszkaniec Wrocławia powinien mieć dostęp do możliwości uprawiania kultury fizycznej. Przekonani są o tym pracownicy WKO The World Games 2017, sportowcy zrzeszeni z organizacjach i towarzyszeniach jak również osoby działające pod egida Europejskiej Stolicy Kultury.

Czytaj dalej...

AKTUALNOŚCI

Festyn w Szkole Podstawowej nr 99

W minioną sobotę w SP 99 we Wrocławiu odbył się festyn pełen atrakcji! 300 osób, 5 dyscyplin The World Games 2017 – Wrocław oraz sportowe zmagania dzieci, młodzieży i rodziców! Jaka to okazja? Podziękowanie za programy „Promocja biegu na orientację”, „Unihokej – uczy bawi i wychowuje” oraz WROCLOVE Flag!

Czytaj dalej...

Lokalny rynek

Lokalny rynek

Igrzyska to nie tylko zawody i areny sportowe. Zadaniem, które stawiamy przed sobą jest promowanie lokalnego rynku usług, regionalnych produktów, atrakcji turystycznych.

W proces przygotowania Igrzysk chcemy zaangażować różne grupy, dlatego swoje działania kierować będziemy np. do studentów, jak i absolwentów uczelnie wyższych, którzy rozpoczynają swoją zawodową karierę. Dla osób bezrobotnych przygotujemy szereg warsztatów, które umożliwią zdobycie nowych umiejętności, a przez co zaangażowanie w tworzenie Igrzysk.

Obiekty sportowe

Obiekty sportowe

Strategiczne planowanie użyteczności publicznej modernizowanych i wybudowanych obiektów sportowych na The World Games 2017 jest jednym z naszych priorytetów.

Chcemy, aby wybudowane na okoliczność Igrzysk obiekty służyły przede wszystkim mieszkańcom, podnosząc poziom jakości ich życia, oferując alternatywę spędzenia wolnego w postaci aktywności fizycznej.

Ochrona Środowiska

Ochrona Środowiska

Organizacja międzynarodowego przedsięwzięcia sportowego jest dla miasta ogromnym wyzwaniem, nie tylko o charakterze operacyjnym, ale także w kontekście środowiskowym.
Rolą WKO jest jak najsprawniejsze przeprowadzenie procedur zarządzania odpadami, segregacji śmieci, czy offsetowania wyprodukowanego podczas zawodów dwutlenku węgla.

Plan zagospodarowania tego obszaru zakłada organizację szeregu akcji społecznych, mających na celu edukację i podnoszenie świadomości mieszkańców w aspektach środowiskowych.