Krośnice goszczą obóz sportowy AGLOCAMP TWG
TWG 2017

Krośnice goszczą obóz sportowy AGLOCAMP TWG

Połączenie wakacyjnego wypoczynku i sportu w najlepszym wydaniu – inicjatywa obozu sportowego AGLOCAMP TWG w Krośnicach narodziła się dzięki współpracy Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej oraz Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017.

TWG_KV

Wierzymy, że zapewnienie uczniom aktywnego wypoczynku podczas wakacji w mniej popularnych dyscyplinach powoduje wzrost zainteresowania sportem, a tym samym utrzymania dobrej formy fizycznej. Tak własnie powstał AGLOCAMP TWG. Dzieci ze szkół podstawowych z Wrocławia, Kątów Wrocławskich, Brzegu, Borowa, Jelcza-Laskowic, Sycowa i Środy Śląskiej w ramach nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe mają okazję do wzięcia udziału w tym niezwykłym obozie.

Niemal na każdych zajęciach uczniowie będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w dyscyplinach The World Games 2017 – między innymi futbolu amerykańskim, biegu na orientację, sumo, unihokeju, ju-jitsu, tańcu sportowym, bulach, ultimate frisbee, przeciąganiu liny, ratownictwie wodnym, pływaniu (w monopłetwie) oraz piłce ręcznej z elementami piłki ręcznej plażowej. Treningi odbywać się będą na kompleksie sportowym Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Krośnicka Przystań – hali i boiskach sportowych oraz na basenie.

Pierwszym ważnym elementem programu była Ceremonia Otwarcia Obozu. Ten uroczysty moment, uświetniło przekazanie flagi Igrzysk The World Games 2017, która do Wrocławia trafiła z Cali w Kolumbii, gdzie odbyła się poprzednia, IX edycja igrzysk The World Games.

Od poniedziałkowego popołudnia i przez kolejne 5 dni uczestnicy AGLOCAMP TWG mają okazję trenować pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów. A będą to między innymi:

  • trenerzy i zawodnicy jednego z najbardziej utytułowanych klubów futbolu amerykańskiego w Polsce, aktualnego Mistrza Polski – drużyny Panthers Wrocław, która przeprowadzi pokaz i zajęcia w grupach,
  • trenerzy i zawodnicy Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej – Dawid Stefański, Adrian Kopczyński i Agnieszka Stachurska, którzy wykorzystując swoje doświadczenie trenerskie i zawodnicze poprowadzą zajęcia w parku oraz grę terenową oparta o umiejętność nawigacji w terenie i współpracy,
  • trener Maciej Grzybek, zaangażowany w gry zespołowe (unihokej, fistball, piłka ręczna),  Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na co dzień trener w WKK Wrocław,
  • trener sportów walki Daniel Krakowiak, na co dzień związany z Rio Grappling Club poinstruuje dzieci w dyscyplinie ju-jitsu,
  • trener sumo Marek Dębski. Pan Marek posiada ponad 8 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Posiada stopień instruktora i sędziego nadany przez Polski Związek Sumo w 2014 roku.

Wszystkim dzieciom, opiekunom i trenerom życzymy udanego – aktywnego wypoczynku!