Kopali Michała Turyńskiego w Parku Południowym
TWG 2017

Kopali Michała Turyńskiego w Parku Południowym

Za nami kolejne zajęcia z cyklu „Trenuj z Mistrzem World Games”. W sobotę hektolitry potu wylali uczestnicy szkolenia z Michałem Turyńskim (Fighter Wrocław), zawodowym mistrzem świata w kick-boxingu prestiżowej organizacji WAKO-PRO.

13694202_1468529919839546_766405145_o

W ostatnich dniach niebo często płakało, lecz tuż przed sobotnim treningiem w Parku Południowym (godz. 17, przy kontenerze ESK, nieopodal restauracji Agawa) wypogodziło się. Michał Turyński i jego podopieczni ćwiczyli zatem w pełnym słońcu, a trzeba wiedzieć, że nasz mistrz świata nie lubi się zatrzymywać w połowie drogi.

Kiedy na klubowych zajęciach mówię do chłopaków, że „dzisiaj macie lekkie zajęcia z Michałem”, spuszczają wzrok i dowcipkują. Bo Michał nie wie, co to odpoczynek w trakcie treningu, jest tytanem pracy i trzeba go często stopować – opowiadał trener Tomasz Skrzypek, który – komentując sobotnie szkolenie – pozwolił nam zajrzeć do kuchni kick-boxingu.

Niektórzy przyjechali na zajęcia z Kątów Wrocławskich, a w oczy rzucało się profesjonalne przygotowanie wrocławskiego radnego, Rafała Czepila. Pojawił się z rękawicami i widać było, że laikiem nie jest, a jego ciosy sporo ważą. Wierzymy jednak, że podczas sesji Rady Miejskiej używa wyłącznie słownych argumentów. Aha, zauważyliśmy, że radny Czepil potrafi też walczyć… o głosy. Jednemu z chętnych pożyczył rękawice, by również mógł potarczować z mistrzem Turyńskim.

Dość żartów, dodajmy, że gdy chodzi o ludzi sportu, Park Południowy odwiedzili także Mariola Pawlak-Marzec – koszykarska mistrzyni Polski ze Ślęzą Wrocław oraz Marcin Marciniszyn – medalista MŚ i ME w sztafecie 4×400 metrów, dwukrotny olimpijczyk oraz sześciokrotny mistrz Polski w biegu na 400 metrów (więcej takich tytułów nikt na koncie nie ma).

Gdy wydawało się, że to już koniec zajęć, Michał Turyński wyciągnął najefektowniejszego asa z rękawa. Jednemu z uczestników kazał zwinąć kartkę papieru i przytrzymać wysoko ponad głową. Wtedy pokazał pełnię umiejętności, uderzając w nią efektowną obrotówką i tę akcję jeszcze dwukrotnie powtarzając przy gromkich brawach. Czapki z głów.

Już w sobotę, 23 lipca (godz. 17), drugie i ostatnie zajęcia z Michałem Turyńskim. Tym razem na Pergoli przy Hali Stulecia, gdzie w godz. 10-18 odbędą się tego dnia warsztaty dyscyplin z programu World Games 2017. Zapraszamy!

warsztaty_z mistrzem_Michał_turyński (2)