Konferencja SportAccord 2015
TWG 2017

Konferencja SportAccord 2015

Świat sportu zwrócony jest od dzisiaj na Soczi, gdzie przez kilka najbliższych dni przedstawiciele, reprezentanci i organizatorzy wielu imprez międzynarodowych spotkają się na dorocznej konferencji.

iTMrO3ma 

Sport Accord Convention to okazja do wymiany doświadczeń i uczestnictwa w panelach eksperckich prowadzonych przez gwiazdy sportu, organizatorów mega-eventów sportowych, przedstawicieli branży sponsorskiej. Osią Sport Accord Convention są debaty tematyczne, w tym o filozofii sportu, dopingu, roli wychowania fizycznego w rozwoju dzieci i młodzieży. Wrocław reprezentuje w Rosji Grzegorz Pyzałka, kierownik ds. Sportu w Komitecie Organizacyjnym The World Games 2017, który zaprezentuje przygotowania miasta do Igrzysk. W tym roku tematem wiodącym konferencji jest Legacy, czyli dziedzictwo wielkich imprez sportowych.

Photo : Vianney THIBAUT

Na spotkaniu nie zabraknie przedstawicieli federacji i stowarzyszeń sportowych, reprezentantów ministerstw oraz innych urzędów odpowiedzialnych za sport i rekreację na świecie. Lista panelistów i zaproszonych gości wskazuje, jak dużym uznaniem cieszy się Sport Accord Convention. O randze, jaką cieszy się konferencja, świadczy fakt, że to właśnie podczas jej trwania w licznych federacjach i organizacjach sportowych (w tym International World Games Federation) przeprowadzane są wybory do władz, roczne sprawozdania z działalności itp.

a1a5ba1cbebdf5fc69b6981fdf15094d

To również dzięki takim spotkaniom i biorących w nich udział ekspertom powstają w późniejszej fazie dokumenty referencyjne, które nakreślają kierunek zmian w sporcie wyczynowym. Mają one zastosowanie zarówno w ruchu olimpijskim, jak i w dyscyplinach ujętych w programach innych wydarzeń sportowych.

Zachęcamy do śledzenia na bieżąco wydarzeń ze Sport Accord Convention 2015 na oficjalnym Twitterze spotkania