Koncert na placu Wolności i latające dyski na Polach Marsowych na finał „One Year To Go”
TWG 2017

Koncert na placu Wolności i latające dyski na Polach Marsowych na finał „One Year To Go”

Przed nami wielki finał cyklu imprez „One Year To Go”, organizowanych na rok przed Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017.

W sobotę na Placu Wolności we Wrocławiu zagrają Gromee, xxanaxx, Bokka i Kortez. Impreza rozpocznie się
o godzinie 16.00. Oprócz występu artystów planowane są pokazy sportów The World Games 2017, m.in. karate, kickboxingu i tańca sportowego. Będzie można także wziąć udział w konkursach dotyczących przyszłorocznych Igrzysk
i wygrać związane z nimi gadżety. Koncert potrwa do 22.00. Wstęp jest bezpłatny.

Po emocjach muzycznych, czas na te czysto sportowe. W niedzielę rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Juniorów w ultimate frisbee. Ceremonię otwarcia zaplanowano na godzinę 16.00. Na Polach Marsowych do 6 sierpnia rywalizować będzie ponad 1200 specjalistów od rzucania latającym dyskiem z 30 krajów świata. Ultimate frisbee to jedna z 31 dyscyplin przyszłorocznych Igrzysk. Szczególnie szybko rozwija się w Stanach Zjednoczonych, gdzie działa zawodowa liga, a zmagania są transmitowane przez telewizję ESPN.

W niedzielę w Parku Południowym będzie można spotkać Martę  Wojtkowską – mistrzynię Polski i reprezentantkę kraju w boules. Zawodniczka Sokoła Wrocław o 17.00 rozpocznie trening, w którym udział mogą wziąć wszyscy chętni. Wcześniej, od 15.00 do 17.00, w tym samym miejscu pod okiem trenerów trenować będą dzieci z wrocławskich klubów.

W dotychczasowych treningach z cyklu „Trenuj z mistrzem The World Games”, można było poznać tajniki wioślarstwa pod okiem medalisty olimpijskiego Pawła Rańdy i zmierzyć się z zawodowym mistrzem świata w kickboxingu Michałem Turyńskim. W kolejny weekend (6-7 sierpnia) w Parku Południowym zajęcia przeprowadzą: specjalistka od aerobiku sportowego Jolanta Sobieraj (sobota, godzina 17.00) i mistrzyni Europy w karate Magdalena Nowakowska (niedziela, godzina 17.00).

Sobota i niedziela to także ostatnie dni, w których można skorzystać z interaktywnej wiaty przystanku na skrzyżowaniu ulic Grabiszyńskiej i Hallera (FAT). W jedną z jej ścian wmontowany jest ekran, na którym reprezentant kraju i klubowy mistrz Europy z Panthers Wrocław Kamil Ruta, proponuje zestaw ćwiczeń charakterystycznych dla futbolu amerykańskiego. Sposób działania i efekty można sprawdzić pod linkiem: http://bit.ly/2avsQ7A.