Kolejny dzień rywalizacji bilardzistów
Sporty precyzyjne

Kolejny dzień rywalizacji bilardzistów

Już przed godz. 10.00 na polu gry zjawili się zawodnicy, którzy rozpoczynali drugi dzień zmagań sportów bilardowych.  Pora na podsumowanie kolejnego dnia.

Wśród uczestników porannych rozgrywek nie zabrakło drugiego w światowym rankingu pool 9-bil mężczyzn Brytyjczyka Jaysona Show, który po wspaniałej i zaciętej walce wygrał z Chilijczykiem Allejandro Zulliy 11:8. Poranną rywalizację pool 9-bil kobiet wygrała pochodząca z Chińskiego Tajpej Yu Chien Chou, pokonując Niemkę Inę Jentschura-Kaplan 9:1.

Po przerwie, o 12:30 na trybunach, pojawiło się znacznie więcej kibiców. A to wszystko za sprawą Polaka Mateusza Śniegockiego i jego rozgrywki w karambola przeciwko pochodzącemu z USA Pedro Piedrabuenie. Niestety krzepiący, doping polskich kibiców nie był w stanie ponieść Mateusza do zwycięstwa i jego walka zakończyła się zwycięstwem Amerykanina 40:10.

Popołudniowa walka karambola dostarczyła kibicom ogromu emocji. Naprzeciwko siebie stanęli Belg Eddy Lappens oraz Turek Can Capak. Po długiej i zaciętej rywalizacji obu panów mogliśmy oglądać zwycięstwo Belga 40:27.

Sesję tę uświetniła niezwykle emocjonująca rywalizacja snookerzystów. Pochodzącej z HongKongu Yee On Ng oraz Irlandczyka Michaela Judge. Pomimo ambitnej walki i dopingu publiczności Yee On Ng musiała uznać wyższość Irlandczyka przegrywając z nim 2:3.

W piątek 28 lipca, w walce o półfinały zobaczymy dwóch reprezentantów Polski. O 10:00 w pool 9-bilach do walki z Chinką Yu Han stanie Oliwia Czupryńska, a o 12:30 w drugim ćwierćfinale snookera zobaczymy Kacpra Filipiaka. Dodatkowo przy stole pojawi się również reprezentant Dolnego Śląska, Mieszko Fortuński, który o 12:30 powalczy z Filipińczykiem Carlo Biado. Szykuje się zatem biało-czerwony piątek.