Kadra Skrzypka i Mamulskiego rośnie w oczach! Są jeszcze bilety na kick-boxing
Sporty na zaproszenie

Kadra Skrzypka i Mamulskiego rośnie w oczach! Są jeszcze bilety na kick-boxing

To ma być jedna z największych atrakcji wrocławskich The World Games. 26 i 27 lipca w hali Orbita przy ul. Wejherowskiej o medale powalczą kick-bokserzy. Co ciekawe, kadra Tomasza Skrzypka i Tomasza Mamulskiego urosła w ostatnim czasie do jedenastu nazwisk. Będzie zatem komu kibicować. Wejściówki na wydarzenie wciąż są do kupienia poprzez stronę www.ebilet.pl.

Przypomnijmy, że już jakiś czas temu dzikie karty na występ w X Światowych Igrzyskach Sportowych otrzymali Michał Turyński (kat. 91 kg), Michał Ronkiewicz (kat. 75 kg), Marcin Kret (kat. 71 kg) oraz Marta Waliczek (kat. 60 kg). Teraz ten sam zaszczyt spotkał Wojciecha Kazieczko (kat. 67 kg) oraz Aleksandra Kalickiego (kat. 63 kg). Wszyscy oni dołączyli do Małgorzaty Dymus, Róży Gumiennej, Dawida Kasperskiego, Mateusza Pluty oraz Arkadiusza Kaszuby. O medale TWG powalczy zatem jedenastu naszych reprezentantów. A obiekt? Hala Orbita też jest na swój sposób kultowa, bo przecież w tym właśnie obiekcie Tomasz Skrzypek i Jacek Lamot organizowali przed kilkunastoma laty pierwszy w Polsce turniej K-1, w znakomitej zresztą obsadzie. Zwyciężył Łukasz Jarosz, a walczyli też m.in. Marcin Różalski, Tomasz Najduch i Rafał Petertil.

Tomasz Skrzypek, któremu w maju stuknęła pięćdziesiątka, ma więc pełne ręce roboty. Każdy chce się dopchać doń na tarczę, by być w szczycie formy 25 i 26 lipca. Kilka medali powinno się zatem w Orbicie wykuć. Trzeba też dodać, że równo miesiąc później Turyńskiego, ambasadora The World Games 2017, czeka inne prestiżowe wyzwanie, mianowicie walka w Chicago dla najbardziej prestiżowej federacji na świecie – Glory. Pochodzący z Ciepłowodów strażak ochotnik zmierzy się za oceanem Rumunem Catalinem Morosanu.

To jednak nieco później, teraz cała uwaga naszych wojowników skierowana jest na The World Games.