Kadra polskich żużlowców gotowa na The World Games 2017
Sporty na zaproszenie

Kadra polskich żużlowców gotowa na The World Games 2017

Już jutro czeka nas jedno z największych wydarzeń 10. Światowych Igrzysk Sportowych. O godz. 19 na zmodernizowanym Stadionie Olimpijskim siedem najlepszych duetów międzynarodowych powalczy w zawodach żużlowych.

Polskę reprezentować będą Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek. Niedawno Biało-Czerwoni wygrali finał Drużynowego Pucharu Świata, a Janowski triumfował w ostatniej Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff. To oznacza, że nasza kadra prowadzona przez Marka Cieślaka będzie głównym faworytem zawodów. W turnieju wystąpią także Duńczycy, Szwedzi, Rosjanie, Australijczycy, Niemcy i Brytyjczycy.

W naszej kadrze są sami świetni zawodnicy. Zmarzlik to brązowy medalista IMŚ 2016, Janowski – ambasador The World Games 2017 i wicelider cyklu Grand Prix, a także trzeci w tej kategorii Dudek.

Najgroźniejszymi rywalami naszych zawodników powinni być Australijczycy, Szwedzi, Rosjanie i Duńczycy. We Wrocławiu nie zabraknie indywidualnego mistrza świata z 2012 roku – Chrisa Holdera (Australia), a także rewelacyjnego Szweda Fredrika Lindgrena, który 13 maja wygrał PGE Narodowym Grand Prix Polski.

Przypomnijmy, że żużel jest jedną z czterech dyscyplin na zaproszenie – obok futbolu amerykańskiego, kick-boxingu i wioślarstwa halowego – które znalazły się w programie The World Games 2017. Zostały one wybrane przez mieszkańców miasta w internetowym głosowaniu. Trzeba dodać, że żużel w historii TWG pojawia się po raz drugi. Swój debiut na igrzyskach miał w 1985 w Londynie.

 

The World Games Wrocław 2017 (sobota, 29 lipca, godz. 19.00, Stadion Olimpijski)

Dania: 1. Niels-Kristian Iversen, 2. Kenneth Bjerre, 15. Michael Jepsen Jensen, menedżer: Hans Nielsen.

Szwecja: 3. Fredrik Lindgren, 4. Antonio Lindbaeck, 16. Peter Ljung, menedżer: Morgan Andersson.

Rosja: 5. Andriej Kudriaszow, 6. Victor Kulakov, 17. Emil Sajfutdinow, menedżer: Andriej Sawin.

Australia: 7. Jason Doyle, 8. Chris Holder, 18. Max Fricke, menedżer: Mark Lemon.

Niemcy: 9. Martin Smolinski, 10. Kai Huckenbeck, 19. Erik Riss, menedżer: Herbert Rudolph.

Polska: 11. Bartosz Zmarzlik, 12. Maciej Janowski, 20. Patryk Dudek, menedżer: Marek Cieślak

Wielka Brytania: 13. Craig Cook, 14. Robert Lambert, 21. Steve Worrall, menedżer: Alun Rossiter.