Jelcz-Laskowice miastem partnerskim The World Games 2017   
TWG 2017

Jelcz-Laskowice miastem partnerskim The World Games 2017  

Bogdan Szczęśniak – burmistrz Jelcza-Laskowic, Wojciech Adamski – wiceprezydent Wrocławia i Marcin Przychodny – Prezes Zarządu Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017 podpisali dzisiaj porozumienie o wspólnej organizacji The World Games 2017.

20160412_135803_resized  IMG_0383

IMG_0404

W Jelczu-Laskowicach, w ramach Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, rozegrane zostaną zawody na ergometrze wioślarskim. Rywalizacja potrwa od 26 do 27 lipca 2017 roku i weźmie w niej udział 110 zawodników z całego świata. Do rozdania jest 30 kompletów medali w różnych kategoriach wagowych.

Zawody na ergometrach wioślarskich to jedna z czterech dyscyplin „na zaproszenie”, które w programie igrzysk znalazły się dzięki głosom internautów.

Centurm sportu i rekreacji Jelcz-Laskowice   CSiRJL

Areną zmagań będzie hala sportowa przy ul. Oławskiej. Nowoczesny obiekt pomieści na trybunach 900 kibiców, którzy będą również mieli okazję kibicować zawodnikom w strefie kibica TWG, która powstanie koło obiektu. Kompleks posiada również restaurację, sale konferencyjne, siłownię oraz wypożyczalnię rowerów. Do tej pory odbywało się tutaj wiele regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych turniejów sportowych. Hala była również miejscem zgrupowań Reprezentacji Polskiego Związku Piłki Nożnej czy Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

CSiRJL3   CSiRJL4

Dolny Śląsk jest ważnym punktem na mapie Polski w ergometrze wioślarskim. W tym roku odbyły się tu już m.in. Mistrzostwa Polski. Rozwój „ergowioseł” w naszym regionie jest niewątpliwie zasługą wicemistrza olimpijskiego w wioślarstwie z Pekinu i Ambasadora The World Games 2017 – Pawła Rańdy, który bardzo mocno angażuje się w działania na rzecz popularyzacji tej dyscypliny oraz promocji aktywnego wypoczynku nad Odrą.

O Jelczu-Laskowicach

Leżący niecałe 25 km od centrum Wrocławia, Jelcz-Laskowice to jedno z najmłodszych miast w Polsce, które uzyskało prawa miejskie w 1987 roku. Bliskość stolicy Dolnego Śląska oraz bogata historia sprawiają, że Jelcz-Laskowice to miejsce warte odwiedzenia. Wśród cennych zabytków znajdziemy tu m.in. zespół pałacowo- parkowy w stylu niderlandzkiego neorenesansu z XIX wieku, w którym obecnie ma swoją siedzibę Urząd Miasta i Gminy Jelcz – Laskowice.

Przez malowniczy zakątek Niziny Śląskiej przebiegają również dwa szlaki Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a bezpośrednie sąsiedztwo rozległych terenów leśnych i akwenów wodnych sprzyjają turystyce pieszej, co pozwala w aktywny sposób spędzić wolny czas.

Więcej informacji o Jelczu-Laskowice na stronie internetowej: http://www.jelcz-laskowice.pl/