IWGA: Sportowiec Miesiąca – Luty 2017
Sporty na zaproszenie

IWGA: Sportowiec Miesiąca – Luty 2017

Międzynarodowe Stowarzyszenie World Games ogłosiło Sportowca Miesiąca. Jest nim Datsi Datsiev – Mistrza Świata i Europy w kickboxingu! 

Datsi Datsiev to 28-letni zawodnik kickboxingu z Rosji. Poza sześciokrotnym Mistrzostwem Kraju, do sukcesów Datsiego należy także zdobycie tytułu Mistrza Świata i Europy w kategorii K-1. Podczas The World Games 2017 Rosjanin powalczy w kategorii 78kg. Zapytany o przygotowania do Igrzysk, przyznaje:

“Każdy dzień zaczynam od lekkiego joggingu. Około godz. 11 mam trening na siłowni, na który składa się sparring, walki w parach i ćwiczenia technik, pomocnych w walkach. Wieczorami zazwyczaj wybieram się na 5-kilometrowy bieg po mieście, a dzień kończę zajęciami z trenerem personalnym.”

Przed poważniejszymi zawodami trening mistrza jest dużo intensywniejszy. Plan treningowy zakłada wówczas trening na siłowni aż trzy razy dziennie, a bieganie uzupełniają dodatkowo zajęcia na basenie. Datsiev przyznaje, że w tych dniach nie ma czasu na nic innego – poza spaniem, ale i na to czas jest tylko w nocy. Kiedy jednak znajduje wolne chwile, stara się je wykorzystywać na spotkania z dziećmi i młodymi zawodnikami, podczas których dzieli się wiedzą i sportowym doświadczeniem.

„W sporcie zawsze musisz iść na przód. Moją receptą na zwycięstwo jest walka do samego końca, mimo bólu – niczym predator.”

Nie bez powodu Datsiev znany jest w środowisku kickboxingu właśnie jako „Predator”.

źródło: IWGA