Gala Martial Arts Contest: Muaythai
Sztuki walki

Gala Martial Arts Contest: Muaythai

Już w sobotę, 24. października we wrocławskiej hali Orbita, dojdzie do pierwszej, historycznej konfrontacji Polski i Tajlandii w narodowym sporcie Królestwa Syjamu, czyli Muay Thai. Boks tajski jest obecnie jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportów walki na świecie i ma bardzo duże szanse aby zaistnieć w rodzinie sportów olimpijskich podczas Igrzysk w Tokio w 2020 roku.

Gala Martial Arts: Muaythai

Gala Martial Arts Contest to najbardziej wyczekiwane, tegoroczne wydarzenie w Polsce, a miasto gospodarz  – Wrocław  – nie zostało wybrane przypadkowo. Już za niecałe dwa lata w stolicy Dolnego Śląska odbędą się Światowe Igrzyska Sportowe The World Games 2017, gdzie Muay Thai będzie jedną z najciekawszych dyscyplin.

Martial Arts Contest to nie tylko kolejny sprawdzian dla organizatorów The World Games 2017 czy forma promocji samego miasta, to również ważna impreza dla rosnącego w siłę polskiego Muay Thai i rozwoju dyscypliny w Polsce. Jedną z wizytówek i honorowym gościem gali będzie Joanna Jędrzejczyk – najlepsza polska zawodniczka boksu tajskiego i MMA w całej historii polskich sportów walki, która na swoim koncie ma już tytuły mistrzyni świata IFMA, mistrzyni Europy WMC i obroniony tytuł mistrzyni UFC.

Długo czekaliśmy na takie wydarzenie i wierzymy, iż okaże się ono przełomem w promocji walk Muay Thai w naszym kraju i Europie. Będzie też ukoronowaniem działalności Polskiego Związku Muaythai i pokazem jego siły. Wiemy, iż wielu fanów z całej Polski, a także z Niemiec i Czech wybiera się do Wrocławia. Polacy dogonili światową czołówkę i chcemy to potwierdzić w hali Orbita. Bez wsparcia kibiców nam się to nie uda, dlatego zapraszamy i myślę, że obejrzą najlepsze widowisko w życiu w dziedzinie Sztuk Walki – mówi Rafał Szlachta, pomysłodawca gali i obecny prezes Polskiego Związku Muaythai.

W trakcie wrocławskiej gali stawką będą pasy mistrzów interkontynentalnych. Faworytami starć będą niezwykle silni zawodnicy z Tajlandii. Thanelek Chompon, Seksurin, Robert Kit Kor Wit i Lek Light, którzy mają na koncie po kilkaset zawodowych pojedynków a w przeszłości zdobywali tytuły mistrzowskie. Wrocławscy kibice największe nadzieje mogą pokładać w występie Pawła Jędrzejczyka. To wielokrotny mistrz świata w kickboxingu. Jest także pierwszym Polakiem, który walczył i wygrywał w walkach Muay Thai toczonych na słynnych stadionach w Tajlandii – Rajadamnern i Lumpini. Jędrzejczyk na co dzień trenuje w klubie Puncher Wrocław pod okiem Janusza Janowskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ambasada Królestwa Tajlandii, Polski Związek Muaythai, Miasto Wrocław oraz Komitet Organizacyjny The World Games 2017, który jest również współorganizatorem tego wydarzenia.

Miejsce: Hala Orbita, Wrocław
Godzina: 19:30
Ceny biletów:
– 30zł, 50zł, 70zł, 90zł, 110zł – normalny.
– 150zł, 200zł, 250zł, 300zł, 350zł, 400zł – VIP.

Bilety do nabycia na ticketpro.

Źródło: The World Games 2017, www.wroclaw.pl