Flaga TWG 2017 odwiedziła Szkołę Podstawową nr 107
TWG 2017

Flaga TWG 2017 odwiedziła Szkołę Podstawową nr 107

We wtorek, 25 kwietnia, flaga TWG 2017 odwiedziła Szkołę Podstawową nr 107 przy ul. B. Prusa 64 we Wrocławiu. Z tej okazji dzieci i nauczyciele przygotowali niezwykle bogaty program sportowo-artystyczny związany z lipcowymi igrzyskami.

W programie imprezy znalazły się występy muzyczne w wykonaniu „pierwszaków”. Z kolei młodzież szkolna przygotowała pokazy sportów nieolimpijskich – karate, tańca sportowego i gimnastyki artystycznej.

Swoje umiejętności zaprezentowali też zaproszeni na ceremonię przekazania flagi TWG 2017 sportowcy, reprezentanci Polski w dyscyplinach TWG: Paulina Dul (ultimate frisbee), Magdalena Nowakowska (karate), Kaja Białowąs (lacrosse) i Patryk Matkowski (futbol amerykański). Gwiazdy sportu opowiadały również o swoich przygotowaniach do lipcowych igrzysk.

Dużą atrakcją było „Miasteczko Sportowe TWG”, które zostało zbudowane na boisku szkolnym. Uczniowie oraz ich opiekunowie mogli spróbować swoich sił w dyscyplinach TWG.

Warto podkreślić, że korytarzowe tablice w SP nr 107 zapełniły zdjęcia bohaterów TWG oraz ciekawostki związane z organizacją zawodów. Od dziś można również podziwiać dwie wystawy – „Moje wyobrażenia TWG 2017” oraz „Dieta sportowca”.

W wydarzeniu uczestniczył wiceprezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017 Adam Roczek, który podziękował gospodarzom za piękną uroczystość oraz zaprosił gości do odwiedzenia aren TWG w lipcu br.

 

Ostatnie rozgrywki

Acrobatic Gymnastics
Men's Pairs All-Around Final Exercise
Gold GERGERMANY
29.310
Silver RUSRUSSIAN FEDERATION
29.090
Bronze BELBELGIUM
28.550
Trampoline Gymnastics
Women's Tumbling Final
Gold CHNJIA Fangfang
72.400
Silver RUSKOROBEINIKOVA Anna
71.200
Bronze GBRCOLEBECK Lucie
71.000
Roller Hockey
Men's Preliminary Round - Group A Match
CZECZECH REPUBLIC
4
POLPOLAND
1
Acrobatic Gymnastics
Women's Groups All-Around Final Exercise
Gold RUSRUSSIAN FEDERATION
29.440
Silver BLRBELARUS
29.040
Bronze GBRGREAT BRITAIN
28.235
Squash
Men's Last 16 Match
CZEKOUKAL Jan
0
HKGLEE Max
3
Squash
Men's Last 16 Match
FRAMARCHE Gregoire
3
GBRSTEWART Rory
1
Squash
Men's Last 16 Match
PERELIAS Diego
3
MASADNAN Nafizwan
1
Squash
Men's Last 16 Match
GBRCOLEMAN Ben
2
HKGYIP Tsz Fung
3
Korfball
Mixed Team Finals Gold Medal Game
Gold NEDNETHERLANDS
26
Silver TPECHINESE TAIPEI
14
Trampoline Gymnastics
Men's Double Mini-Trampoline Final
Gold RUSZALOMIN Mikhail
76.600
Silver USARENKERT Alexander
73.700
Bronze PORCARVALHO COSTA Diogo
73.100

Przyszłe rozgrywki

Beach Handball
Women's Preliminaries - Group A Match
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
ESPSPAIN
ARGARGENTINA
Archery
Men's Barebow Qualification Unmarked
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Archery
Women's Barebow Qualification Unmarked
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Water Skiing
Women's Wakeboard Freestyle Last Chance Qualifiers Heat 2
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Water Skiing
Women's Wakeboard Freestyle Last Chance Qualifiers Heat 1
Wed 26 Jul 2017 at 09:00

Najświeższe wiadomości

Sponsorzy

  • Sponsor Główny
  • Sponsor techniczny
  • sponsor
  • sponsor