Flaga The World Games w szkołach Młodych Mistrzów!
Nowe trendy

Flaga The World Games w szkołach Młodych Mistrzów!

Od trzech lat trwa maraton flagi igrzysk The World Games 2017 po placówkach edukacyjnych Wrocławia i nie tylko. Ten symboliczny przedsmak nadchodzącej imprezy sportowej to doskonała okazja, by poznać lepiej jej charakter. Nadszedł czas na dwie szkoły, które od lat kształcą Mistrzów.

MM0_9650

„My, uczniowie Zespołu Szkół nr 10 przekazujemy Flagę Igrzysk The World Games” – w ten sposób, we wtorek 6 grudnia w Sali Gimnastycznej Gimnazjum nr 27 we Wrocławiu nastąpiło oficjalne przejęcie symbolu TWG 2017 przez tamtejszą Szkołę Podstawową nr 50 i Gimnazjum nr 27.  To już kolejny przystanek flagi na trasie, która konsekwentnie zmierza do wielkiego święta sportu, jakie rozpocznie się 20 lipca 2017 roku we Wrocławiu. Uroczystość jej przekazania to wielkie sportowe święto każdej szkoły.

Wśród atrakcji towarzyszących imprezie wymienić można prezentacje takich dyscyplin, jak ergometry wioślarskie i monopłetwa.
Uczniowie jedynych na Dolnym Śląsku klas wioślarskich, aktualni Mistrzowie Polski rozegrali zawody na ergowiosłach – wśród nich Podwójny Rekordzista Świata na dystansie 1000 m i 6000m – 15 letni Alek Przeździecki. „To bardzo utalentowani młodzi ludzie, którzy całe swoje serce wkładają w naukę tej dyscypliny. Jestem pewna, że to przyszli mistrzowie The World Games.” – mówi ich trener i nauczyciel, Ewa Gancarz.

Następnie na basenie w SP 50 odbył się pokaz spektakularnej monopłetwy, przygotowany przez UKS Rekin, a wśród pływaków znaleźli się wielokrotni Mistrzowie Polski tej dyscypliny w różnych kategoriach oraz reprezentacja na TWG 2017.

W miasteczku The World Games, zbudowanym w SP50 uczniowie mieli możliwość spróbowania swoich sił w pozostałych dyscyplinach TWG, takich jak sumo, przeciąganie liny, unihokej czy kajak polo.
Na miejscu obecny był także wiceprezes Komitetu Organizacyjnego TWG 2017, Adam Roczek. Swoją obecnością zaszczycił nas również Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Marszałkowskiego Paweł Rańda, Olimpijczyk.