Flaga The World Games 2017 dotarła do Milicza
TWG 2017

Flaga The World Games 2017 dotarła do Milicza

Już od roku trwa maraton flagi igrzysk The World Games 2017 po placówkach oświatowych Wrocławia i nie tylko. Ten symboliczny przedsmak nadchodzącej imprezy sportowej to doskonała okazja, by poznać lepiej jej charakter. Nadszedł czas na przystanek – Milicz.

„Flagę Igrzysk The World Games 2017 wprowadzić” – w ten sposób, w piątek 19 września w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym w Miliczu ogłoszono oficjalne przejęcie symbolu TWG 2017 przez tamtejszą Szkołę Podstawową im. A. Lindgren. To już kolejny przystanek flagi na trasie, która konsekwentnie zmierza do wielkiego święta sportu, jakie odbędzie się za 3 lata we Wrocławiu. Uroczystość jej przekazania przez dotychczasowych posiadaczy, czyli Politechnikę Wrocławską, uświetniły dodatkowo specjalne pokazy nawiązujące bezpośrednio do specyfiki nadchodzącego wydarzenia.

Wśród atrakcji towarzyszących imprezie wymienić można prezentacje takich dyscyplin, jak taniec sportowy, gimnastyka, rolki, frisbee, bule, przeciąganie liny czy łucznictwo. Na miejscu obecny był też Prezes komitetu Organizacyjnego TWG 2017, Piotr Przygoński.

– Bardzo ważne jest dla nas, by nieodłącznym elementem każdego, kolejnego etapu przygotowań do Światowych Igrzysk była możliwie szeroka promocja aktywności sportowej. Bo właśnie sport jest istotą tego przedsięwzięcia – zaznacza prezes Piotr Przygoński.

Oficjalne przekazanie flagi nastąpiło przed godziną 12.

Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games 2017 będą dziesiątą, jubileuszową odsłoną tej, jednej z   największych imprez sportowych na świecie. W dniach 3-13 sierpnia  2017 roku do stolicy Dolnego Śląska zawitają przedstawiciele niemal 40 dyscyplin, żeby zmagać się m.in. na wrocławskich  obiektach sportowych – takich jak: Stadion Wrocław czy Stadion Olimpijski. Widowiskowe narciarstwo wodne, squash, wspinaczka, łucznictwo i sporty walki – to tylko kilka wybranych pozycji z długiej listy dyscyplin, które zostaną rozegrane w 2017 roku we Wrocławiu. Na arenach w rywalizacji weźmie udział około 4000 zawodników, a widowisko przyciągnie setki tysięcy widzów. Warto dodać, że pierwszymi ambasadorami The World Games 2017 zostali Przemysław Saleta, Artur Siódmiak, Mariusz Czerkawski i Zbigniew Bródka – utytułowani i cenieni polscy sportowcy. Do końca roku zostaną przyznane kolejne nominacje ambasadorskie.