Flaga Igrzysk trafia do „korfballowej szkoły”
Sporty z piłkami

Flaga Igrzysk trafia do „korfballowej szkoły”

Uczniowe i nauczyciele Zespołu Szkół nr 10 we Wrocławiu z dumą przyjęli Flagę Igrzysk TWG, prezentując swoje najlepsze talenty.

thumb_DSC_0211_1024

Popisowe skoki na trampolinie zaprezentowała Mistrzyni Wrocławia z roku 2014, obecna złota medalistka Wrocławskiej Olimpiady Młodzieży. Michalina na co dzień trenuje akrobatykę sportową w klubie AZS AWF Wrocław. W taneczny nastrój natomiast wprowadzili nas Artur i Karolina – para tancerzy standardowych wraz z trenerem Studia Tańca Impressionante, Tomaszem Zoniem, który dopełnił pokaz interesującą prelekcją. Akcent rytmiczny pojawił się również na koniec spotkania, kiedy to swój układ wykonał 40-osobowy Szkolny Zespół taneczny 44 Dance.

W ZS nr 10 nie zabrakło także adeptów sztuk walki! Pokaz karate shotokan zobaczyliśmy w wykonaniu Tymoteusza, Natana, Kuby i Bartka. Uczniowie trenują w klubie karate, prowadzonym przez Wojciecha Włodarczyka, a zajęcia odbywają się w tutejszej szkole.

Po części oficjalnej goście udali się na krótki mecz pokazowy w korball- dyscypliny, która w tej szkole pojawiła się już 20 lat temu! Popularyzatorem korfballu była tam (i jest nadal!) Pani Hanna Dobrowolska, nauczycielka wychowania fizycznego. Na przestrzeni lat, młodzież wzięła udział w licznych turniejach korfballowych, jeżdżąc po całej Polsce! Szkolna drużyna dotarła nawet do Holandii – kraju, gdzie narodziła się ta dyscyplina. Sama szkoła również zorganizowała wiele turniejów, wielokrotnie goszcząc drużyny z zagranicy. Nawet po opuszczeniu szkolnych murów, absolwenci kontynuowali treningi na wyższych szczeblach edukacji. Dzięki temu udało im się osiągnąć wiele sukcesów, takich jak tytuł Akademickiego Mistrza Polski oraz możliwość reprezentowania Polski na mistrzostwach świata i Europy. Jednym z faworytów stał się Maciej Żak, który w 2011 roku otrzymał tytuł najskuteczniejszego zawodnika na Mistrzostwach Świata w Chinach, a obecnie jest trenerem reprezentacji Polski.

Zespół Szkół nr 10 jest jedną ze szkół współpracujących z The World Games. Program „Korfball drużyna Przyjaciół”, w ramach którego gimnazjaliści trenują z zawodnikami AZS Baluff Korfball, uczestniczą w turniejach oraz korzystają z profesjonalnego sprzętu do gry (2 kosze, piłki i wózek transportowy) realizowany jest z powodzeniem. Dowodem na to jest m.in. zdobycie I miejsca w Turnieju Szkół Wrocławskich!

Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i życzymy dalszych (nie tylko) korfballowych sukcesów!