Flaga Igrzysk The World Games znowu wędruje!
TWG 2017

Flaga Igrzysk The World Games znowu wędruje!

Tancerze z Federacji Tańca Sportowego przekazują Flagę wrocławskim przedszkolakom!

Od kilku miesięcy do wrocławskich placówek edukacyjnych przekazywana jest flaga „The World Games” przywieziona z Kolumbii z poprzedniej edycji igrzysk. Kolejne wrocławskie szkoły i przedszkola nie tylko goszczą flagę, ale przede wszystkim poznają dyscypliny The World Games 2017, spotykają się z mistrzami sportu, biorą udział w zabawach i konkursach poświęconych temu największemu sportowemu wydarzeniu w historii Polski.

We wtorek, 17 maja Flagę do Przedszkola nr 51 we Wrocławiu przekazywali tancerze, przedstawiciele Federacji Tańca Sportowego, Vice Mistrzowie Polski w tańcach standardowych w kategorii Dzieci do lat 10-11, Vice Mistrzowie Polski w 10 tańcach kategorii 10-11 lat oraz Mistrzowie Okręgu Dolnośląskiego: Pola Mierzwa i Tomasz Tyrakowski.

Przedszkolaki przygotowały bogaty program artystyczny, a na terenie placówki odbyła się I Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa „Przedszkolaki i Dyscypliny The World Games”, promująca aktywność fizyczną oraz zdrowy tryb życia wśród najmłodszych wrocławian.

Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in.: Jarosław Delewski – Dyrektor Departamentu Edukacji, Piotr Mazur – Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji, Urszula Wanat – Radna Miasta Wrocławia oraz  Marcin Przychodny – Prezes The World Games.