Finał projektu Orientuj się w Świdnicy!
Nowe trendy

Finał projektu Orientuj się w Świdnicy!

W środę, 26 października, w Parku Młodzieżowym w Świdnicy odbędą się zawody w biegu na orientację.

plakat park mlodziezowy

Tegoroczne zawody mają charakter OPEN, co umożliwia start wszystkim mieszkańcom, bez względu na wiek czy płeć. Do turnieju zaproszeni są zatem nie tylko uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, którzy uczestniczyli w projekcie, ale również pozostali mieszkańcy Świdnicy i okolic.

Forma zawodów to klasyczna trasa do Biegu na Orientację, z punktami potwierdzanymi według zadanej kolejności. Trasy projektowane dla kategorii odpowiadają poziomem trudności kategorii KM12 i KM14 w sprinterskich zawodach na Orientację.

Szczegóły dotyczące długości tras, ilości punktów kontrolnych i innych nadzwyczajnych sytuacji występujących na trasie (przebieg obowiązkowy, punkt widokowy) podane są w BIULETYNIE INFORMACYJNYM [KLIK].

Na trasach wykorzystywany jest system elektronicznego potwierdzania obecności na punktach kontrolnych tzw. SportIdent (SI). każdy uczestnik otrzymuje kartę p-Card, która służyć mu będzie do potwierdzania punktów kontrolnych na trasie.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Zgłoszenia uczniów dokonują nauczyciele lub przedstawiciele szkół. Natomiast do kategorii OPEN obowiązują zapisy mailowe. Dane tj.: imię, nazwisko i wiek, należy przesłać do 23 października na adres: organizacja.bno@gmail.com i w tytule wpisać: „Orientuj się w Świdnicy – zgłoszenie zawody”.

Biegi na orientacje to wspaniała forma spędzenia wolnego czasu, zarówno dla rodzin, jak i indywidualnych osób, które zechcą sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się mapą i nawigacji  w (znanym lub nie) terenie.
Celem tego typu zawodów jest również popularyzacji sportu i szeroko pojętej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Regulamin zawodów [KLIK]

Zapraszamy!