Finał Młodzieżowych Igrzysk Sportowych
Sporty precyzyjne

Finał Młodzieżowych Igrzysk Sportowych

Plakat MIS FinałDruga edycja Młodzieżowych Igrzysk Sportowych za nami. Niesprzyjająca aura nie przeszkodziła młodym pasjonatom sportu w dobrej zabawie i rywalizacji.

We wtorek, 23 czerwca w Hali Wielofunkcyjnej AWF odbył się wielki finał drugiej edycji Młodzieżowych Igrzysk Sportowych, czyli MIS. W uroczystym rozpoczęciu finału udział wzięli m.in. olimpijczycy: Renata Mauer- Różnańska, Paweł Rańda i Rafał Kubacki, Piotr Mazur – Dyrektor Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji we Wrocławiu, Bogusław Zawisza ze Szkolnego Związku Sportowego oraz prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego TWG 2017 – Piotr Przygoński.

W zawodach udział  wzięło ponad 30 szkół, które w rywalizowały w konkurencjach takich jak: przeciąganie liny, frisbee, sumo, unihokeja, ergowiosła czy bule. Oprócz zawodów sportowych, w Sali Sportów Walki powstało również mini miasteczko sportów The World Games 2017. Na 15. przygotowanych stacjach sprawnościowych, młodzi sportowcy mieli okazję spróbować swoich sił w przejściu toru akrobatycznego, wziąć udział w warsztatach tanecznych, zgłębić tajniki gry w lacrosse oraz rozegrać turniej w squasha.

Młodzieżowe igrzyska sportowe to promocja World Games 2017 we Wrocławiu. Trzeba promować nie tylko te najbardziej popularne dyscypliny sportowe jak piłkę nożną, koszykówkę, lekkoatletykę ale również te mniej znane związane ze sportami nieolimpijskimi, takimi jak bule, kręgle, sumo czy kajak polo – mówił Bogdan Zawisza ze Szkolnego Związku Sportowego

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia:

Młodzieżowe Igrzyska Sportowe to impreza, która z sukcesem nakłania dzieci do rekreacyjnego i wyczynowego uprawiania sportu. Finał MISia jest zwieńczeniem akcji promującej dyscypliny, które zostaną rozegrane podczas Światowych Igrzysk Sportowych TWG w 2017 roku się we Wrocławiu.