Ferie z TWG
Nowe trendy

Ferie z TWG

Gra terenowa z elementami biegu na orientację i zabawa z innymi dyscyplinami z programu Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017 – to tylko niektóre atrakcje dla dzieci, które wezmą udział w zimowych półkoloniach we Wrocławiu.

16735434_1425000444217030_107743398_o

Ferie z The World Games w Hali Stulecia potrwają w sumie 7 dni. W pierwszym tygodniu w dniach 13-15 lutego, a w drugim tygodniu w dniach 20-23 lutego. W tym czasie codziennie o godz. 9 rozpoczynać się będą dwie 3-godzinne tury zajęć dla dzieci. W zabawie weźmie łącznie udział 1000 uczniów z 10 wrocławskich szkół podstawowych.

W trakcie gry, w kolejnych punktach kontrolnych uczniowie będą próbować swoich sił w bowlingu, unihokeju, grze w bule i frisbee oraz przygotowywać do wykonania zadania głównego, które do końca pozostanie dla nich niespodzianką.

O tym, że wrocławskie dzieci potrafią biegać na orientację, ambitnie trenować podczas cyklicznych zajęć korfballowych, a także rywalizować podczas turniejów unihokejowych, przekonaliśmy się już wielokrotnie. Obecny rok szkolny został ogłoszony Rokiem Sportów The World Games 2017. Uczniowie wrocławskich placówek coraz częściej próbują sportów TWG2017 w trakcie zajęć wychowania fizycznego. Do wielu szkół trafił sprzęt wysokiej jakości, przeszkolono nauczycieli, organizowane są także zawody międzyszkolne w dyscyplinach Igrzysk Sportów Nieolimpijskich.

Zajęcia odbywać się będą na terenie Wrocławskiego Centrum Kongresowego, Hali Stulecia, Pawilonu Czterech Kopuł oraz przylegającego parku Szczytnickiego. Organizatorami wydarzenia są Departament Edukacji Urzędu Miasta Wrocław i Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej, a Partnerami: Hala Stulecia/WCK, Pawilon Czterech Kopuł oraz Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017.


GALERIA ZDJĘĆ

13 lutego

15 lutego