Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Sporty na zaproszenie

Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim

W dniu 28 stycznia br. w Centrum Sportu i Rekreacji przy ul.Oławskiej 46 w Jelczu-Laskowicach rozegrane zostaną XXVI MISTRZOSTWA POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM – ERGOWIOSŁA 2017

header

Wydarzenie to jest kolejną próbą generalną przed The World Games – nie tylko dla organizatorów, ale i dla samego obiektu, który w dniach 26-27 lipca stanie się jedną z aren Światowych Igrzysk Sportowych.

Podejmij wyzwanie!

Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim to również niezwykła szansa dla amatorów tego sportu! Wszyscy aktywni, lecz nie zrzeszeni w klubach sportowych mogą podjąć wyzwanie i sprawdzić się w tzw. biegach otwartych na dystansie sprinterskim 500 metrów. Nagroda? Oprócz medalu najszybsi zawodnicy otrzymają możliwość startu w największym sportowym wydarzeniu roku – Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich!

Droga do TWG!

Kwalifikacje do The World Games dotyczyć będą biegów dla zawodników licencjonowanych na dystansie 2000 metrów oraz biegów otwartych (także dla amatorów) na dystansie sprinterskim 500 metrów.

Zgłoszenie osób bez licencji zawodniczej do startu w biegach eliminacyjnych do TWG 2017 na dystansie 500 m polega na przesłaniu na adres eliminacje.twg2017@ergorow.pl filmiku stanowiącego dowód uzyskanego wyniku.

  • Dla kategorii kobiet limit czasu na pokonanie 500 metrów wynosi: 1’30”
  • Dla mężczyzn limit czasu na pokonanie 500 metrów wynosi: 1’20”.

Przejazd musi być wykonany wyłącznie na urządzeniu Concept II (model D).

Termin przesyłania filmików mija 23 stycznia 2017 r. o godz. 23:59:59. O zakwalifikowaniu do udziału w biegach eliminacyjnych do TWG2017 kandydaci zostaną poinformowani mailowo do dnia 26 stycznia 2017 r.

Organizatorem zawodów jest Komitet Akademickiego Klubu Politechniki Wrocławskiej pod nadzorem merytorycznym Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Regulamin Mistrzostw

źródło: www.pztw.org.pl