Trójbój siłowy
Sporty siłowe

Trójbój siłowy

O trójboju siłowym

Siłacze do potęgi trzeciej – tak w skrócie można opisać zawodników trójboju siłowego!

Trójbój siłowy jest dyscypliną sportową kompleksowo sprawdzającą siłę mięśni całego ciała. W jej skład wchodzą trzy boje, wykonywane w następującej kolejności: przysiad ze sztangą na barkach, wyciskanie sztangi z klatki piersiowej leżąc tyłem na ławeczce oraz martwy ciąg.

Aktualnie największe wyniki osiągane na świecie to 490 kg w przysiadzie (Karl Yang Christiansen z Norwegii), 400 kg w wyciskaniu leżąc (Fredrik Smulter z Finlandii), 408 kg w martwym ciągu (Tibor Mesaros z Węgier) i 1230 kg w całym trójboju (Karl Yang Christiansen z Norwegii). Największe wyniki w Polsce ostatnich lat to 445 kg w przysiadzie (Daniel Grabowski), 320 kg w wyciskaniu leżąc (Robert Wargocki), 362,5 kg w martwym ciągu (Daniel Grabowski) i 1072,5 kg w trójboju (Daniel Grabowski).

Najlepszym polskim zawodnikiem jest 15-krotny mistrz świata Jarosław Olech uzyskujący 910 kg w kat. 74, co dało ponad 655 pkt. Wilks’a; na świecie najlepszy wynik uzyskał Karl Yang Christiansen – 1230 kg w kat. +120, przekładający się na ponad 669 pkt. Wilks’a.

Na czas Igrzysk zawodnicy zajmą miejsce orkiestry Narodowego Forum Muzyki, które stanie się nietypową areną siłaczy!

15025310_1407776875901469_362415161018922033_o            power

Wideo

International Powerlifting Federation

International Powerlifting Federation

Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego

Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego

Ostatnie rozgrywki

Acrobatic Gymnastics
Men's Pairs All-Around Final Exercise
Gold GERGERMANY
29.310
Silver RUSRUSSIAN FEDERATION
29.090
Bronze BELBELGIUM
28.550
Trampoline Gymnastics
Women's Tumbling Final
Gold CHNJIA Fangfang
72.400
Silver RUSKOROBEINIKOVA Anna
71.200
Bronze GBRCOLEBECK Lucie
71.000
Roller Hockey
Men's Preliminary Round - Group A Match
CZECZECH REPUBLIC
4
POLPOLAND
1
Acrobatic Gymnastics
Women's Groups All-Around Final Exercise
Gold RUSRUSSIAN FEDERATION
29.440
Silver BLRBELARUS
29.040
Bronze GBRGREAT BRITAIN
28.235
Squash
Men's Last 16 Match
CZEKOUKAL Jan
0
HKGLEE Max
3
Squash
Men's Last 16 Match
FRAMARCHE Gregoire
3
GBRSTEWART Rory
1
Squash
Men's Last 16 Match
PERELIAS Diego
3
MASADNAN Nafizwan
1
Squash
Men's Last 16 Match
GBRCOLEMAN Ben
2
HKGYIP Tsz Fung
3
Korfball
Mixed Team Finals Gold Medal Game
Gold NEDNETHERLANDS
26
Silver TPECHINESE TAIPEI
14
Trampoline Gymnastics
Men's Double Mini-Trampoline Final
Gold RUSZALOMIN Mikhail
76.600
Silver USARENKERT Alexander
73.700
Bronze PORCARVALHO COSTA Diogo
73.100

Przyszłe rozgrywki

Beach Handball
Women's Preliminaries - Group A Match
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
ESPSPAIN
ARGARGENTINA
Archery
Men's Barebow Qualification Unmarked
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Archery
Women's Barebow Qualification Unmarked
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Water Skiing
Women's Wakeboard Freestyle Last Chance Qualifiers Heat 2
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Water Skiing
Women's Wakeboard Freestyle Last Chance Qualifiers Heat 1
Wed 26 Jul 2017 at 09:00

Najświeższe wiadomości

Sponsorzy

  • Sponsor Główny
  • Sponsor techniczny
  • sponsor
  • sponsor