Sporty wrotkarskie
Nowe trendy

Sporty wrotkarskie

O sportach wrotkarskich

sporty wrotkarskie

Każdy miał je kiedyś na nogach, ale nie każdy wie, że wrotki – dwuśladowe lub jednośladowe – mogą być wykorzystywane w niezwykle efektownych dyscyplinach sportowych. Podczas wrocławskich igrzysk zobaczymy światową czołówkę zawodników reprezentujących następujące sporty wrotkarskie:

Jazda szybka (wyścigi uliczne i jazda torowa):

Spektakularna i pełna emocji, tak jak łyżwiarstwo szybkie. Prędkość, adrenalina i… brak hamulców, zamiast których zawodnicy używają najczęściej jednej z rolek lub narciarskiej techniki pługowania. W ramach tej dyscypliny zawodnicy wystartują na specjalnie wybudowanym torze wrotkarskim w parku Tysiąclecia przy ul. Sukielickiej.

Jazda figurowa

Zachwyca połączeniem kunsztu zawodników, piękna choreografii i strojów oraz towarzyszącej występom muzyki. Prawdziwa gratka dla miłośników sportowego artyzmu znanego z łyżwiarstwa figurowego. Zawody odbędą się na Lodowisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy – mieście partnerskim TWG.

Hokej na rolkach

Twarda i dynamiczna walka znana m.in. z lodowisk NHL przeniesiona na parkiet. Krążek został zastąpiony piłką, a łyżwy rolkami. Ładunek emocji towarzyszących meczom pozostał bez zmian. Zawody odbędą się na Lodowisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy – mieście partnerskim TWG.

Wideo

International Roller Sports Federation

International Roller Sports Federation

Polski Związek Sportów Wrotkarskich

Polski Związek Sportów Wrotkarskich