Sporty gimnastyczne
Artystyczne i taneczne

Sporty gimnastyczne

Gimnastyka4O sportach gimnastycznych

Spektakularne figury, niezwykłe choreografie i nieustanne przesuwanie granic możliwości ludzkiego ciała – właśnie to sprawia, że oglądanie sportów gimnastycznych jest dla każdego kibica niezapomnianym przeżyciem. Zwłaszcza, gdy ma się okazję podziwiać zmagania sportowców w tak wyjątkowym miejscu jak imponujące wnętrza Hali Stulecia. W programie wrocławskich igrzysk sporty gimnastyczne będą reprezentowane przez cztery dyscypliny:

 

Aerobik sportowy

Wyczynowa odmiana popularnych ćwiczeń, bazująca na doskonałej kondycji zawodników i atrakcyjnych wizualnie, oryginalnych układach choreograficznych. W tej konkurencji startuje się indywidualnie, zespołowo oraz w parach mieszanych.

Akrobatyka sportowa

To niezwykły pokaz siły, wytrzymałości, gibkość i często odwagi nie z tej ziemi, a przy tym także pomysłowości w tworzeniu wyjątkowych układów choreograficznych.

Gimnastyka artystyczna

Łączy nieprawdopodobną gibkość i rozciągliwość zawodniczek z  umiejętnościami tanecznymi. Atrakcyjność układów wzbogaca także wykorzystywanie podczas ich prezentacji dodatkowych przyborów, takich jak obręcz, piłka, wstążka czy skakanka, a nawet maczugi.

Skoki na trampolinie i tumbling

Skoki to rodzaj gimnastyki akrobatycznej uprawianej z użyciem batutu, na którym zawodnik wykonuje oceniane przez jury układy. Z kolei tumbling to tzw. skoki na ścieżce, polegające na wykonywaniu przez rozpędzonych zawodników spektakularnych i niezwykle szybkich kombinacji salt oraz obrotów wokół własnej osi.

Sporty gimnastyczne zobaczymy w Hali Stulecia przy ul. Wystawowej.

WideoInternational Gymnastics Federation

International Gymnastics Federation

Polski Związek Gimnastyczny

Polski Związek Gimnastyczny