Dudek fruwał nad MotoAreną, Janowski stracił miejsce na pudle IMŚ. Czas na finał w Melbourne
Sporty na zaproszenie

Dudek fruwał nad MotoAreną, Janowski stracił miejsce na pudle IMŚ. Czas na finał w Melbourne

To nie był wieczór Macieja Janowskiego. Ambasador The World Games 2017 nie potrafił znaleźć prędkości na toruńskiej MotoArenie, jeździł dość pasywnie i w efekcie uzbierał ledwie pięć oczek w żużlowej Grand Prix Polski, jedenastej eliminacji IMŚ. To sprawiło, że w klasyfikacji przejściowej osunął się z trzeciej na czwartą pozycję, bo został wyprzedzony przez Taia Woffindena, klubowego kolegę z Betardu Sparty Wrocław.

Liderem cyklu pozostał, rzecz jasna, Jason Doyle, lecz pieczątki na złocie nie postawił, bo kapitalne zawody odjechał Patryk Dudek. Zielonogórzanin odniósł pierwszy zwycięstwo w turnieju Grand Prix i jako debiutant w cyklu jest już bliski wywalczenia tytułu wicemistrzowskiego. – Już mnie ludzie nie będą pytać, kiedy wygram, bo zrobiłem to. Dodatkowo stało się to w Polsce, więc jestem podwójnie zadowolony – cieszył się jeździec Falubazu.

Ostatnie, decydujące rozdanie 28 października w Melbourne. Doyle i jego ekipa szykują fetę…

Grand Prix Polski – sobota, Toruń
1. Patryk Dudek 18 (1,3,2,3,3,3,3)
2. Tai Woffinden 15 (1,2,3,1,3,3,2)
3. Bartosz Zmarzlik 14 (3,2,2,2,2,2,1)
4. Matej Zagar 11 (2,0,3,2,2,2,0)
5. Vaclav Milik 11 (3,3,1,2,2,d)
6. Piotr Pawlicki 10 (2,3,0,2,3,0)
7. Jason Doyle 10 (3,1,0,3,2,1)
8. Paweł Przedpełski 10 (3,2,2,1,1,1)
9. Peter Kildemand (0,2,2,1,3)
10. Emil Sajfutdinow (1,3,3,0,0)
11. Chris Holder (2,1,3,0,1)
12. Maciej Janowski (1,0,0,3,1)
13. Martin Vaculik (w,0,1,3,1)
14. Max Fricke (2,1,1,w,-)
15. Martin Smolinski (0,1,0,1,0)
16. Antonio Lindbaeck (0,0,1,0,0)
17. Bartosz Smektała (0)
18. Igor Kopeć-Sobczyński NS

 

Bieg po biegu:
1. Zmarzlik, Holder, Sajfutdinow, Vaculik (w)
2. Doyle, Zagar, Woffinden, Smolinski
3. Milik, Fricke, Janowski, Lindbaeck
4. Przedpełski, Pawlicki, Dudek, Kildemand
5. Dudek, Zmarzlik, Smolinski, Janowski
6. Sajfutdinow, Kildemand, Fricke, Zagar
7. Milik, Przedpełski, Doyle, Vaculik
8. Pawlicki, Woffinden, Holder, Lindbaeck
9. Zagar, Zmarzlik, Milik, Pawlicki
10. Sajfutdinow, Przedpełski, Lindbaeck, Smolinski
11. Woffinden, Kildemand, Vaculik, Janowski
12. Holder, Dudek, Fricke, Doyle
13. Doyle, Zmarzlik, Kildemand, Lindbaeck
14. Dudek, Milik, Woffinden, Sajfutdinow
15. Vaculik, Pawlicki, Smolinski, Fricke (w)
16. Janowski, Zagar, Przedpełski, Holder
17. Woffinden, Zmarzlik, Przedpełski, Smektała
18. Pawlicki, Doyle, Janowski, Sajfutdinow
19. Dudek, Zagar, Vaculik, Lindbaeck
20. Kildemand, Milik, Holder, Smolinski
Półfinał 1. Dudek, Zagar, Doyle, Pawlicki
Półfinał 2. Woffinden, Zmarzlik, Przedpełski, Milik (d)
Finał. Dudek, Woffinden, Zmarzlik, Zagar

 

Klasyfikacja przejściowa po 11 z 12 rund:

 

1 Jason Doyle Australia 142
2 Patryk Dudek Polska 128
3 Tai Woffinden W. Brytania 115
4 Maciej Janowski Polska 113
5 Emil Sajfutdinow Rosja 109
6 Bartosz Zmarzlik Polska 108
7 Fredrik Lindgren Szwecja 107
8 Matej Zagar Słowenia 97
9 Martin Vaculik Słowacja 90
10 Chris Holder Australia 82
11 Piotr Pawlicki Polska 79
12 Antonio Lindbaeck Szwecja 73
13 Peter Kildemand Dania 54
14 Greg Hancock USA 45
15 Niels Kristian Iversen Dania 44
16 Vaclav Milik Czechy 31
17 Martin Smolinski Niemcy 19
18 Max Fricke Australia 11
19 Paweł Przedpełski Polska 10
20 Nicki Pedersen Dania 8