Dodatkowa komunikacja dla kibiców, sprawdź rozkłady!
TWG 2017

Dodatkowa komunikacja dla kibiców, sprawdź rozkłady!

Organizatorzy 10. Światowych Igrzysk Sportowych oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne z myślą o kibicach przygotowali dodatkowy transport podczas The World Games 2017. W trakcie igrzysk zostaną uruchomione specjalne linie tramwajowe i autobusowe. Dzięki temu fani sportu będą mogli bez problemów dojechać do aren TWG 2017 i wrócić stamtąd do domu.

 

Igrzyska Sportowe The World Games 2017 to ważne wydarzenie we Wrocławiu, dlatego dla kibiców zostanie uruchomiony dodatkowy transport, który ułatwi dojazd i powrót z Ceremonii Otwarcia Igrzysk na Stadionie Wrocław, powrót z imprezy pn. Kaufland Athletes’ Party i Ceremonii Zakończenia na placu Wolności, a także zapewni obsługę komunikacyjną Stadionu Olimpijskiego, hali sportowej przy ulicy Czajczej na Kowalach i lotniska w podwrocławskim Szymanowie – mówi Adam Więcek, koordynator transportu publicznego w Urzędzie Miejskim.

 

DOWÓZ WIDZÓW NA CEREMONIĘ OTWARCIA IGRZYSK (20 LIPCA)

? T1 (tramwajowa linia specjalna) w godz. 16:40-18:25 będzie kursowała z częstotliwością co około 15 minut.

Trasa: Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Milenijna – Pilczycka – Królewiecka – Stadion Wrocław (Królewiecka)

Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna – Legnicka – pl. Jana Pawła II – most Sikorskiego – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – pl. Bema – mosty Młyńskie – św. Jadwigi – most Piaskowy – Piaskowa – św. Katarzyny – Galeria Dominikańska

? T2 (tramwajowa linia specjalna) w godz. 16.50-18.30 będzie kursowała z częstotliwością co około 15 minut.

Trasa: Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Kosmonautów – Średzka – Leśnica

Leśnica – Średzka – Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Galeria Dominikańska (nawrót na pl. Społecznym)

 

POWRÓT WIDZÓW Z CEREMONII OTWARCIA IGRZYSK

? T1 (tramwajowa linia specjalna) będzie kursowała z częstotliwością co około 2 minuty po zakończeniu ceremonii otwarcia, tj. od około godz. 22:20.

Trasa: Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Widok – pl. Teatralny – Opera

? T2 (tramwajowa linia specjalna) będzie kursowała z częstotliwością co około 2 minuty po zakończeniu ceremonii otwarcia, tj. od około godz. 22:15 (odjazdy z Leśnicy).

Trasa: Leśnica – Średzka – Kosmonautów – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Galeria Dominikańska 

 

? S1 (autobusowa linia specjalna obsługiwana przez autobusy przegubowe), linie S1 i S2 będą kursować co około 2 minuty po zakończeniu ceremonii otwarcia, tj. od około godz. 22:20.?

Trasa: Pilczyce (pętla tramwajowa Lotnicza) – Lotnicza – Metalowców – Bystrzycka – Koszalińska – Hermanowska – Kołobrzeska – Żernicka – Zemska – Rogowska – Strzegomska – Wagonowa – Fabryczna – Robotnicza – Śrubowa – Strzegomska – pl. Strzegomski – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek

? S2 (autobusowa linia specjalna obsługiwana przez autobusy przegubowe)

Trasa: Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek

✈ DODATKOWY TRANSPORT DLA KIBICÓW SPORTÓW LOTNICZYCH

W celu zapewnienia dojazdu kibiców do Lotniska w Szymanowie przewiduje się przedłużenie do Lotniska kursów linii 908, realizowanych do Szymanowa w godz. 8:00–21:00.

DODATKOWY TRANSPORT DLA KIBICÓW – DOJAZD DO HALI SPORTOWEJ
PRZY ULICY CZAJCZEJ

W celu zapewnienia dojazdu kibiców do Hali Sportowej przy ul. Czajczej przewiduje się przedłużenie do pętli Kowale kursów linii 23 w godz. 12:30–22:30.

DODATKOWY TRANSPORT DLA KIBICÓW – POWRÓT ZE STADIONU OLIMPIJSKIEGO

Na trasie Stadion Olimpijski – Galeria Dominikańska zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa T3 z częstotliwością co około 5 min w godz. 22:30–23:00.

KAUFLAND ATHLETES’ PARTY NA PLACU WOLNOŚCI – TRANSPORT DLA PUBLICZNOŚCI PO ZAKOŃCZENIU IMPREZY (26 LIPCA)

Dla widzów uruchomione zostaną dodatkowe kursy nocnych linii autobusowych. Autobusy zostaną podstawione po zakończeniu imprezy ok. godz. 23:00.

? 2 autobusy przegubowe na linii 241 odjeżdżają z przystanku Świdnicka (przystanek Kazimierza Wielkiego przy skrzyżowaniu ze Świdnicką w kierunku pl. Dominikańskiego)

Trasa: Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana (peron 2) – pl. Grunwaldzki – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brucknera – Kwidzyńska – Działdowska – Kowalska – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – Bora-Komorowskiego – Zakrzowska – Bora-Komorowskiego – Irkucka – Królewska – Osiedle Sobieskiego (pętla)

? 2 autobusy przegubowe na linii 243 odjeżdżają z przystanku Galeria Dominikańska (przystanek przy budynku PZU)

Trasa: Galeria Dominikańska – Oławska – Traugutta – pl. Wróblewskiego – Traugutta – Krakowska – Opolska – Tyska – Księże Wielkie

? 3 autobusy przegubowe na linii 243 odjeżdżają z przystanku Świdnicka (przystanek Kazimierza Wielkiego obok Infopunktu Barbara)

Trasa: Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Na Ostatnim Groszu – Orlińskiego – Horbaczewskiego – Balonowa – Bystrzycka – Bajana – Lotnicza – Pilczyce

? 3 autobusy przegubowe na linii 245 odjeżdżają z przystanku Świdnicka (przystanek Kazimierza Wielkiego obok Infopunktu Barbara)

Trasa: Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Rybacka – Zachodnia – Poznańska – Długa – Starogroblowa – Popowicka – Pilczycka – Kozanowska – Dokerska – Pilczycka – Maślicka – Kozia

? 2 autobusy przegubowe na linii 246 odjeżdżają z przystanku Galeria Dominikańska (przystanek przy budynku PZU)

Trasa: Galeria Dominikańska – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – mosty Warszawskie – Kromera – Boya-Żeleńskiego – Berenta – pl. Daniłowskiego – Kasprowicza – Broniewskiego – Obornicka – Zajezdnia Obornicka

? 3 autobusy przegubowe na linii 247 odjeżdżają z przystanku Rynek (przystanek Kazimierza Wielkiego przy budynku Kina Nowe Horyzonty)

Trasa: Rynek – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Podwale – Świdnicka – Powstańców Śląskich – Krzyki

? 3 autobusy przegubowe na linii 247 odjeżdżają z przystanku Świdnicka (przystanek Kazimierza Wielkiego obok Infopunktu Barbara)

Trasa: Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – Nowy Świat – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – most Trzebnicki – Żmigrodzka – Kamieńskiego – Kamieńskiego (pętla)

? 3 autobusy przegubowe na linii 249 odjeżdżają z przystanku Dworzec Główny PKP (przystanek Sucha)

Trasa: Dworzec Główny PKP – Sucha – Borowska – Peronowa – Piłsudskiego – Świdnicka – Podwale – pl. Orląt Lwowskich – Robotnicza – Strzegomska – Rogowska – Nowy Dwór (pętla)

? 3 autobusy przegubowe na linii 251 odjeżdżają z przystanku Świdnicka (przystanek Kazimierza Wielkiego przy skrzyżowaniu ze Świdnicką w kierunku pl. Dominikańskiego)

Trasa: Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – bł. Czesława – św. Katarzyny – Piaskowa – most Piaskowy – św. Jadwigi – mosty Młyńskie – pl. Bema – Poniatowskiego – Jedności Narodowej – mosty Warszawskie – Kromera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – Nowogorlicka – Gorlicka – Poleska – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Litewska (pętla)

? 2 autobusy przegubowe na linii 251 odjeżdżają z przystanku Świdnicka (przystanek Kazimierza Wielkiego obok Infopunktu Barbara)

Trasa: Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska – Solskiego – Aleja Piastów – Racławicka (pętla)

? 2 autobusy przegubowe na linii 253 odjeżdżają z przystanku Galeria Dominikańska (przystanek przy budynku PZU)

Trasa: Galeria Dominikańska – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Szczytnicka – Rondo Reagana (peron 4) – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wróblewskiego – Olszewskiego – Bartoszowice

? 2 autobusy przegubowe na linii 253 odjeżdżają z przystanku Świdnicka (przystanek Kazimierza Wielkiego obok Infopunktu Barbara)

Trasa: Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Kosmonautów – Kamiennogórska – Małopolska – Wielkopolska – Złotnicka – Kosmonautów – Średzka – Trzmielowicka – Płońskiego – Leśnica

? 2 autobusy przegubowe na linii 255 odjeżdżają z przystanku Galeria Dominikańska (przystanek Piotra Skargi w kierunku Dworca Głównego PKP)

Trasa: Galeria Dominikańska – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Ślężna – Gliniana – Borowska – Świeradowska – Gaj (pętla)

CEREMONIA ZAMKNIĘCIA NA PLACU WOLNOŚCI – TRANSPORT DLA PUBLICZNOŚCI PO ZAKOŃCZENIU IMPREZY (30 LIPCA)

Dla widzów uruchomione zostaną dodatkowe kursy nocnych linii autobusowych. Autobusy zostaną podstawione po zakończeniu imprezy ok. godz. 24:00.

? 2 autobusy przegubowe na linii 241 odjeżdżają z przystanku Świdnicka (przystanek Kazimierza Wielkiego przy skrzyżowaniu ze Świdnicką w kierunku pl. Dominikańskiego)

Trasa: Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana (peron 2) – pl. Grunwaldzki – most Szczytnicki – Kochanowskiego – mosty Jagiellońskie – Brucknera – Kwidzyńska – Działdowska – Kowalska – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – Bora-Komorowskiego – Zakrzowska – Bora-Komorowskiego – Irkucka – Królewska – Osiedle Sobieskiego (pętla)

? 2 autobusy przegubowe na linii 243 odjeżdżają z przystanku Galeria Dominikańska (przystanek przy budynku PZU)

Trasa: Galeria Dominikańska – Oławska – Traugutta – pl. Wróblewskiego – Traugutta – Krakowska – Opolska – Tyska – Księże Wielkie

? 3 autobusy przegubowe na linii 243 odjeżdżają z przystanku Świdnicka (przystanek Kazimierza Wielkiego obok Infopunktu Barbara)

Trasa: Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Na Ostatnim Groszu – Orlińskiego – Horbaczewskiego – Balonowa – Bystrzycka – Bajana – Lotnicza – Pilczyce

? 3 autobusy przegubowe na linii 245 odjeżdżają z przystanku Świdnicka (przystanek Kazimierza Wielkiego obok Infopunktu Barbara)

Trasa: Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Rybacka – Zachodnia – Poznańska – Długa – Starogroblowa – Popowicka – Pilczycka – Kozanowska – Dokerska – Pilczycka – Maślicka – Kozia

? 2 autobusy przegubowe na linii 246 odjeżdżają z przystanku Galeria Dominikańska (przystanek przy budynku PZU)

Trasa: Galeria Dominikańska – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – mosty Warszawskie – Kromera – Boya-Żeleńskiego – Berenta – pl. Daniłowskiego – Kasprowicza – Broniewskiego – Obornicka – Zajezdnia Obornicka

? 3 autobusy przegubowe na linii 247 odjeżdżają z przystanku Rynek (przystanek Kazimierza Wielkiego przy budynku Kina Nowe Horyzonty)

Trasa: Rynek – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Podwale – Świdnicka – Powstańców Śląskich – Krzyki

? 3 autobusy przegubowe na linii 247 odjeżdżają z przystanku Świdnicka (przystanek Kazimierza Wielkiego obok Infopunktu Barbara)

Trasa: Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – Nowy Świat – Grodzka – most Uniwersytecki – Drobnera – Łokietka – Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich – Trzebnicka – most Trzebnicki – Żmigrodzka – Kamieńskiego – Kamieńskiego (pętla)

? 3 autobusy przegubowe na linii 249 odjeżdżają z przystanku Dworzec Główny PKP (przystanek Sucha)

Trasa: Dworzec Główny PKP – Sucha – Borowska – Peronowa – Piłsudskiego – Świdnicka – Podwale – pl. Orląt Lwowskich – Robotnicza – Strzegomska – Rogowska – Nowy Dwór (pętla)

? 3 autobusy przegubowe na linii 251 odjeżdżają z przystanku Świdnicka (przystanek Kazimierza Wielkiego przy skrzyżowaniu ze Świdnicką w kierunku pl. Dominikańskiego)

Trasa: Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – bł. Czesława – św. Katarzyny – Piaskowa – most Piaskowy – św. Jadwigi – mosty Młyńskie – pl. Bema – Poniatowskiego – Jedności Narodowej – mosty Warszawskie – Kromera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich – Nowogorlicka – Gorlicka – Poleska – Kiełczowska – Żmudzka – Litewska – Litewska (pętla)

? 2 autobusy przegubowe na linii 251 odjeżdżają z przystanku Świdnicka (przystanek Kazimierza Wielkiego obok Infopunktu Barbara)

Trasa: Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – Krupnicza – Sądowa – pl. Legionów – Grabiszyńska – Solskiego – Aleja Piastów – Racławicka (pętla)

2 autobusy przegubowe na linii 253 odjeżdżają z przystanku Galeria Dominikańska (przystanek przy budynku PZU)

Trasa: Galeria Dominikańska – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Pokoju – Wyszyńskiego – Szczytnicka – Rondo Reagana (peron 4) – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wróblewskiego – Olszewskiego – Bartoszowice

? 2 autobusy przegubowe na linii 253 odjeżdżają z przystanku Świdnicka (przystanek Kazimierza Wielkiego obok Infopunktu Barbara)

Trasa: Świdnicka – Kazimierza Wielkiego – św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza – Kosmonautów – Kamiennogórska – Małopolska – Wielkopolska – Złotnicka – Kosmonautów – Średzka – Trzmielowicka – Płońskiego – Leśnica

? 2 autobusy przegubowe na linii 255 odjeżdżają z przystanku Galeria Dominikańska (przystanek Piotra Skargi w kierunku Dworca Głównego PKP)

Trasa: Galeria Dominikańska – Skargi – Kołłątaja – Peronowa – Borowska – Ślężna – Gliniana – Borowska – Świeradowska – Gaj (pętla)

 

Ostatnie rozgrywki

Acrobatic Gymnastics
Men's Pairs All-Around Final Exercise
Gold GERGERMANY
29.310
Silver RUSRUSSIAN FEDERATION
29.090
Bronze BELBELGIUM
28.550
Trampoline Gymnastics
Women's Tumbling Final
Gold CHNJIA Fangfang
72.400
Silver RUSKOROBEINIKOVA Anna
71.200
Bronze GBRCOLEBECK Lucie
71.000
Roller Hockey
Men's Preliminary Round - Group A Match
CZECZECH REPUBLIC
4
POLPOLAND
1
Acrobatic Gymnastics
Women's Groups All-Around Final Exercise
Gold RUSRUSSIAN FEDERATION
29.440
Silver BLRBELARUS
29.040
Bronze GBRGREAT BRITAIN
28.235
Squash
Men's Last 16 Match
CZEKOUKAL Jan
0
HKGLEE Max
3
Squash
Men's Last 16 Match
FRAMARCHE Gregoire
3
GBRSTEWART Rory
1
Squash
Men's Last 16 Match
PERELIAS Diego
3
MASADNAN Nafizwan
1
Squash
Men's Last 16 Match
GBRCOLEMAN Ben
2
HKGYIP Tsz Fung
3
Korfball
Mixed Team Finals Gold Medal Game
Gold NEDNETHERLANDS
26
Silver TPECHINESE TAIPEI
14
Trampoline Gymnastics
Men's Double Mini-Trampoline Final
Gold RUSZALOMIN Mikhail
76.600
Silver USARENKERT Alexander
73.700
Bronze PORCARVALHO COSTA Diogo
73.100

Przyszłe rozgrywki

Beach Handball
Women's Preliminaries - Group A Match
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
ESPSPAIN
ARGARGENTINA
Archery
Men's Barebow Qualification Unmarked
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Archery
Women's Barebow Qualification Unmarked
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Water Skiing
Women's Wakeboard Freestyle Last Chance Qualifiers Heat 2
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Water Skiing
Women's Wakeboard Freestyle Last Chance Qualifiers Heat 1
Wed 26 Jul 2017 at 09:00

Najświeższe wiadomości

Sponsorzy

  • Sponsor Główny
  • Sponsor techniczny
  • sponsor
  • sponsor