Program Ambasadorski

Wrocławski Komitet Organizacyjny zaprasza do współpracy znanych sportowców i nadaje im tytuły Ambasadorów The World Games. Nasi Ambasadorzy biorą udział w wydarzeniach sportowych TWG 2017, promują programy społeczne przygotowywane lub współfinansowane przez Wrocławski Komitet Organizacyjny, a także popularyzują ideę wrocławskich Igrzysk wśród swoich fanów.

Ambasadorami The World Games 2017 są:

Maciej Janowski – pochodzący z Wrocławia kapitan żużlowej reprezentacji Polski, indywidualny mistrz kraju i lider wrocławskiej drużyny Betard Sparta Wrocław.

Babatunde Aiyegbusi – popularny „Babs” jest pierwszym zawodnikiem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, który podpisał kontrakt w najlepszych rozgrywkach świata – amerykańskiej lidze NFL.

Renata Mauer-Różańska – dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie sportowym, specjalistka w strzelaniu z karabinu pneumatycznego i karabinu kulowego. Złote medale zdobyła na igrzyskach w Atlancie i Sydney.

Paweł Rańda – urodzony we Wrocławiu wicemistrz olimpijski w wioślarstwie z Pekinu w konkurencji czwórek bez sternika wagi lekkiej. Po zakończeniu kariery działa na rzecz popularyzacji aktywnego wypoczynku nad Odrą.

Anna Lewandowska – wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w karate, patronuje programowi „Mali wspaniali”. To cykl bezpłatnych zajęć ogólnorozwojowych z elementami sztuk walki dla wrocławskich przedszkolaków. Anna Lewandowska ostatnio znana jest jako propagatorka zdrowego stylu życia, blogerka i trenerka fitness.

Zbigniew Bródka – mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim z Igrzysk w Soczi. Jego zwycięstwo na dystansie 1500 metrów to pierwszy złoty medal dla Polski w tej dyscyplinie sportu. Zbigniew Bródka promuje sporty rolkarskie na The World Games, bo to właśnie jazda na rolkach jest jednym z najefektywniejszych sposobów treningu panczenistów. Warto dodać, że ten wspaniały sportowiec z zawodu jest… strażakiem.

Maja Kuczyńska – ambasadorka sportów lotniczych, zawodniczka indoor skydivingu. Podczas pierwszych oficjalnych Mistrzostwach Świata FAI w Pradze w kategorii Freestyle zdobyła tytuł Mistrzyni Świata Juniorów, a dwa lata później sięgnęła po brąz w mistrzostwach świata w lataniu w tunelu aerodynamicznym Wind Games 2017. Najmłodsza ambasadorka The World Games 2017 – Wrocław (17 lat).

Michał Turyński – zawodnik Fightera Wrocław, który w marcu 2016 roku został zawodowym mistrzem świata prestiżowej organizacji WAKO PRO w kick-boxingu (kat. superciężka). Po wymarzony pas podopieczny trenera Tomasza Skrzypka wybrał się do Sarajewa, gdzie pokonał miejscową gwiazdę, Bośniaka Dzevada Poturaka. Michał Turyński to także strażak Ochotniczej Straży Pożarnej z Ciepłowodów na Dolnym Śląsku, skąd pochodzi. Z tamtejszą ekipą trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Dolnego Śląska strażaków.

Marcin Dzieński – mistrz świata we wspinaczce sportowej, który w lipcu powalczy we Wrocławiu o medal The World Games, a w 2020 roku spróbuje stanąć na podium igrzysk w Tokio. Jego dyscyplina zadebiutuje bowiem za trzy lata w programie olimpijskim. W październiku 2016 roku Dzieński został ogłoszony Sportowcem Miesiąca IWGA, a chwilę później internauci z całego świata wybrali go drugim co do popularności Sportowcem Roku World Games!