Organizatorzy

IWGA

IWGA, czyli International World Games Association, to pozarządowa organizacja zaangażowana od 1981 roku w realizację, na międzynarodową skalę, wielkich sportowych projektów.

IWGA zrzesza federacje i związki sportowe z całego świata. Co cztery lata pod egidą Stowarzyszenia organizowane są Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games, służące promowaniu dyscyplin sportowych reprezentujących zrzeszone federacje oraz szeroko pojętej kultury fizycznej. Od momentu powstania, IWGA rozszerzyło swój zasięg z 12 do 37 międzynarodowych federacji sportowych, co znacznie wpłynęło na wzbogacenie programu kolejnych Światowych Igrzysk.

Jose Perurena

José Perurena López

IWGA jest stowarzyszeniem uznawanym przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl). Obie organizacje łączy bieżąca współpraca, ale też te same wartości, związane z propagowaniem inicjatyw prozdrowotnych i aktywności ruchowej, a w konsekwencji z tworzeniem warunków do poprawy jakości życia społecznego.

Ostatnie Światowe Igrzyska odbyły się w 2013 roku w kolumbijskim Cali, a już w 2017 roku gospodarzem The World Games będzie Wrocław.

Strona IWGA: www.theworldgames.org/
Prezydentem IWGA jest José Perurena López
Dane kontaktowe:

 

IWGA Headquarters

Maison du Sport International
1007 Lausanne
Switzerland

Email: office@theworldgames.org
Phone: +41 (0) 21 601 03 21
Mobile: +41 (0)79 352 03 19

Wrocławski Komitet Organizacyjny

Nad powodzeniem wielkiego przedsięwzięcia, jaka jest 10 edycja Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2017 cały czas pracuje zgrany zespół ludzi z pasją – sportową i nie tylko. To dzięki nim już teraz The World Games pojawia się coraz wyraźniej w naszej codziennej rzeczywistości.

Współpracujemy z federacjami, stowarzyszeniami i placówkami promującymi kulturę fizyczną i ruch. Aktywnie uczestniczymy też w turniejach, programach i eventach sportowych, organizując w ich ramach kampanie edukacyjne, spotkania z zawodnikami czy ciekawe prezentacje dyscyplin. Zespół TWG 2017 wprawia w ruch nie tylko mieszkańców Wrocławia. Z powodzeniem angażujemy się bowiem w kolejne akcje o profilu ogólnopolskim.

The World Games 2017 we Wrocławiu to święto sportu, na które wszyscy są zaproszeni.

Zespół The World Games

Zespół The World Games