Obiekty sportowe TWG 2017

Wszystkie zawody The World Games w 2017 odbędą się w halach sportowych, stadionach i obiektach wielofunkcyjnych, które w zdecydowanej większości już we Wrocławiu istniały. Obiekty zostały dostosowane do potrzeb przeprowadzenia międzynarodowych zawodów, relacji telewizyjnych oraz były testowane przed Igrzyskami.

Największymi inwestycjami były: modernizacja basenu przy ul. Wejherowskiej, w wyniku którego powstał 50-metrowy kryty basen dla sportów wodnych oraz modernizacja Stadionu Olimpijskiego. W kompleksie Parku Tysiąclecia, który znajduje się w sąsiedztwie Nowego Dworu, powstanie nowoczesny tor wrotkarski oraz boiska do spotów plażowych.

Każda z inwestycji i modernizacji obiektów jest prowadzona z myślą o szerokiej dostępności wrocławian do tych obiektów. Dzięki temu, przy okazji organizacji wielkiego sportowego wydarzenia, baza sportowa miasta zostanie rozbudowana i unowocześniona.

Wrocław

 4  2  3


MIEJSCA ROZGRYWANIA ZAWODÓW POZA WROCŁAWIEM:

595px-POL_Jelcz-Laskowice_COA.svg

Jelcz-Laskowice: w hali widowiskowo – sportowej odbędą się zawody w wioślarstwie halowym.

Szymanów: na lotnisku zarządzanym przez Aeroklub Wrocławski odbędą się 3 konkurencje lotnicze.

swidnica-logo

Świdnica: na lodowisku Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrane zostaną mecze w hokeju na rolkach a także zawody w jeździe figurowej.

gminatrzebnicalogo


Trzebnica: Las Bukowy oraz Park Zdrojowy będą gościły jeden z biegów na orientację.

mapa

MAPA W PEŁNYM ROZMIARZE