Bilardziści odliczają godziny do startu
Sporty precyzyjne

Bilardziści odliczają godziny do startu

Od środy 26 lipca do niedzieli 30 lipca, we Wrocławskim Centrum Kongresowym, rozgrywane będą turnieje w  sportach bilardowych.  Elegancja i precyzja, a wszystko to w najlepszym światowym wydaniu – tak w skrócie można zapowiedzieć rywalizację w 10. Światowych Igrzyskach Sportowych.

WCK, znajduje się w kompleksie Hali Stulecia, przy ul. Wystawowej 1, Wrocławiu. Zmagania w sportach bilardowych będą odbywać się w sali wielofunkcyjnej, która znajduje się w sąsiedztwie zabytkowej pergoli oraz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Nieopodal położony jest również najstarszy we Wrocławiu Park Szczytnicki. Obiekt może pomieścić prawie 1000 osób.

Podczas The World Games 2017 będzie można podziwiać łącznie trzy odmiany bilarda. Pool 9-bil kobiet i mężczyzn, karambol oraz snooker. Wystąpią zawodnicy z takich krajów jak Austria, Chiny, Rosja, USA czy Nowa Zelandia. Swojego człowieka będzie miał Dolny Śląsk w postaci Mieszko Fortuńskiego (pool 9-bil), który wywodzi się z Lubina. Wśród pań honoru gospodyń bronić będzie Oliwia Czupryńska (również pool 9-bil), do tego są jeszcze Dawid Tonojan (karambol) oraz Kacper Filipiak (snooker).

Początek rywalizacji w sportach bilardowych, w środę 26 lipca, o godz. 10.00.