Bilard: Mistrzostwa Świata Kobiet w 9-bil
Sporty precyzyjne

Bilard: Mistrzostwa Świata Kobiet w 9-bil

New-Women-World-Champion-CombineTo już drugi rok z rzędu, kiedy to najważniejsza bilardowa impreza roku zawita do Chin a dokładnie do miejscowości Guilin. Już w czwartek, 5 listopada rozpoczną się Mistrzostwa Świata Kobiet w 9-bil! W gronie najlepszych bilardowych zawodniczek znajdzie się Oliwia Czupryńska.

Do Guilin zjedzie cała śmietanka światowego pool-bilarda, z chińskimi gwiazdami Chen Siming, Liu Sha Sha, Pan Xiaoting i Chieh-Yu Chou na czele. W zawodach zobaczymy także najlepsze Europejki, mi.n. Kelly i Alison Fisher, Jasmin Ouschan, Line Kjorsvik oraz jedyną reprezentantkę Polski – Oliwię Czupryńską (Nosan Kielce).

fot.Tvsports

Polka ma za sobą już kilka startów w największych bilardowych imprezach świata. W 2011 roku debiutowała w Mistrzostwach Świata w 10-bil a w tym roku zagrała w China 9-ball Open. W kraju Czupryńska nie ma sobie równych, w Super Pucharze Polski Kobiet może pochwalić się 100-procentową skutecznością. Zdobyła również wszystkie złote medale podczas ostatnich Mistrzostw Polski.

Wyniki oraz relacja video na żywo z zawodów będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej: www.alison-chang.com. Turniej potrwa do niedzieli 8 listopada.

Przypominamy, że sporty bilardowe to jedna z dyscyplin The World Games 2017. Wśród rozgrywanych w ramach tej dyscypliny zostaną rozegrane: pool 9-bilowy, karambol oraz snooker. Więcej informacji tutaj.

Źródło: Polski Związek Bilardowy