Biegiem na lekcję
Nowe trendy

Biegiem na lekcję

Na początku maja wystartował drugi etap projektu „Promowanie biegu na orientację wśród uczniów wrocławskich szkół„. Dzieci poznają zasady tego sportu, który jest jedną z dyscyplin Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017.

10 szkół wrocławskiej dzielnicy Śródmieście zostało wybranych do projektu „Promowanie biegu na orientację wśród wrocławskich uczniów szkół„. Dla każdej z nich przygotowano bardzo dokładną mapę, odwzorowującą okoliczny teren. Posłuży ona do nauki biegu na orientację. Trenerami akcji zostali najlepsi zawodnicy w Polsce – m.in. Wojciech Kowalski i Wojciech Dwojak z klubu WKS „Śląsk”. Dzięki nim dzieci z klas 4-6 podstawówek i 1-3 gimnazjum dowiedzą się, co oznaczają symbole na mapie, jak nawigować w terenie a przede wszystkim – w jaki sposób pokonać wyznaczoną trasę, dobiec do mety i przy tym dobrze się bawić.

Oprócz zajęć teoretycznych przeprowadzane będą również lekcje praktycznie w terenie. – Nasz sport wykształca nie tylko zmysł orientacji. Uczy on przede wszystkim samodzielności i umiejętności podejmowania decyzji.  – mówi Agnieszka Stachurska, trenerka. Na szkole się jednak nie kończy. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w specjalnie stworzonej na tę okazję kategorii: Ligi Szkół w zawodach Zielony Wrocław. Kolejny etap tej imprezy odbędzie się już 19 maja na Partynicach.

Dzięki takim akcjom w szkołach pokazujemy, że nasze sporty są dostępne niemal dla wszystkich. Wiek, umiejętności nie są barierą. Liczą się przede wszystkim dobre chęci – dodaje Piotr Przygoński, prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego The World Games 2017.

Projekt „Promowanie biegu na orientację wśród uczniów wrocławskich szkół” finansowany jest przez Urząd Miejski Wrocławia. Organizatorami akcji są Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej i Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games 2017.