Bieganie w deszczu też jest fajne
Nowe trendy

Bieganie w deszczu też jest fajne

80 nieustraszonych dzieciaków z ośmiu wrocławskich szkół dzielnie uczestniczyło w trzecim etapie Ligi Szkół The World Games 2017. Wygląda na to, że bieganie w deszczu może być fajne.

W środę, 15 czerwca we wrocławskich Bartoszowicach odbył się trzeci etap Ligi Szkół The World Games 2017. Dzieci z ośmiu wrocławskich szkół, które współzawodniczyły w zawodach, nie wystraszyły się burzy i dzielnie pokonywały kilometry po wymagającym terenie rozlewiska rzeki Odry. Dla wszystkich 80 dzieci przygotowane były do wyboru dwie trasy – trudniejsza LS A  oraz łatwiejsza LS B.

Trudny teren oraz utrudnienia pogodowe podniosły poprzeczkę rywalizacji. Zawodnicy pokonali trasę w bardzo dobrych czasach. Na trasie A wygrał Daniel Łobaczewski z Gimnazjum nr 9 z czasem 17:28, natomiast na trasie B z pierwszym czasem na linii mety (13:09) pojawiła się Weronika Graba ze szkoły podstawowej nr 93.

Był to ostatni etap zawodów przed wakacjami. W nowym roku szkolnym rozegrane zostaną kolejne dwa etapy, po których trenerzy Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej wręczą nagrodę dla szkoły, która zwycięży w klasyfikacji generalnej.

Przypominamy, że biegi na orientację są jedną z dyscyplin przyszłorocznych Igrzysk The World Games 2017 (20-30 lipca 2017).