Akademia Małych Mistrzów wystartowała we Wrocławiu
TWG 2017

Akademia Małych Mistrzów wystartowała we Wrocławiu

W środę, 15 października, uczniowie wrocławskich szkół podstawowych uczestniczyli w wyjątkowym treningu piłki ręcznej. Wyjątkowym, bo pod mistrzowskim okiem wielokrotnego reprezentanta Polski, Artura Siódmiaka.

Otwarty Trening Piłki Ręcznej to wydarzenie zorganizowane w ramach akcji PGNiG Akademia Małych Mistrzów. Inicjatywa ta wpisuje się znakomicie w misję propagowania aktywności ruchowej w okresie przygotowań do Światowych Igrzysk Sportowych, została więc objęta patronatem The World Games 2017. Przypomnijmy także, że plażowa piłka ręczna jest jedną z dyscyplin TWG 2017.

Środowe wydarzenie to kolejna odsłona przedsięwzięcia Fundacji Akademia Sportu i PGNiG, skierowanego do uczniów szkół podstawowych. To dla nich w latach 2014-2017 ma powstać 16 oddziałów akademii (po jednym w każdym województwie) – miejsc aktywizacji sportowej.

Otwarte zajęcia z Arturem Siódmiakiem rozpoczęły cykl darmowych treningów, które przez najbliższy rok będą obywać się regularnie 2 razy w tygodniu, z podziałem na 2 grupy wiekowe (klasy 1-3 oraz 4-6). Na inauguracji kampanii w stolicy Dolnego Śląska nie zabrakło przedstawicieli organizatora Światowych Igrzysk Sportowych.

Zajęcia wystartowały w środę (15.10) o godzinie 15.00, na terenie Szkoły Podstawowej nr 109, przy ul. Inżynierskiej 54 we Wrocławiu. Były emocje sportowe połączone z praktycznymi wskazówkami mistrza. Można też było dowiedzieć się więcej o samych Igrzyskach, jakie szykują się ma Dolnym Śląsku już za 3 lata.