50 dni do TWG!
TWG 2017

50 dni do TWG!

Już za 50 dni wielką Ceremonią Otwarcia rozpoczną się 10. Światowe Igrzyska Sportowe!

 

 

Wydarzenie odbędzie się 20 lipca o godzinie 19.00 na Stadionie Wrocław i potrwa ponad dwie godziny. Na trzech scenach wystąpi łącznie ponad 400 artystów, w tym orkiestra symfoniczna, grupy taneczne i gwiazdy muzyki, których nazwiska były najbardziej wyczekiwaną przez fanów The World Games informacją ostatnich tygodni!

Krzysztof Materna (scenarzysta i reżyser Imprezy, przedstawiciel firmy Walk Events) zdradza, że dobór artystów, którzy uświetnią Ceremonię Otwarcia był nieprzypadkowy. Różnorodność gatunków i stylów muzycznych powinna zadowolić widzów w każdym wieku i o różnych gustach.

Na scenie wystąpią bowiem znane gwiazdy muzyki POP, pop-rock, reggae i muzyki klasycznej. Przypominamy nazwiska niektórych z nich:

Dawid Kwiatkowski

Młody (21-letni) piosenkarz, zwany przez niektórych „polskim Justinem Bieberem”. Jego głos pokochały tysiące nastolatek, które regularnie przyczyniają się do koncertowych sukcesów Kwiatkowskiego (sold out tuż po uruchomieniu sprzedaży biletów!). Jego debiutancki album „9893” zapisał się w historii polskiej muzyki jako pierwszy krążek, który uzyskał status złotej płyty na trzy tygodnie przed sklepową premierą. W 2014 roku został doceniony nagrodą MTV EMA w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca oraz Najlepszy Wykonawca Europy Wschodniej.

Radzimir „Jimek” Dębski

Pochodzi z muzycznej rodziny – jest synem kompozytora Krzesimira Dębskiego oraz aktorki i piosenkarki Anny Jurksztowicz. Po raz pierwszy usłyszeliśmy o nim za sprawą fenomenalnego remixu piosenki Beyonce „End of Time”, którym zachwycił nie tylko internautów, ale i samą wokalistkę, która zamieściła nową wersję utworu w swoim minialbumie „4: The Remix”. Wybitny kompozytor muzyki filmowej i rozrywkowej, a także dyrygent i producent muzyczny.

Steve Nash & Turntable Orchestra

Nowatorski projekt łączący muzykę klasyczną i turntablism (forma posługiwania się gramofonem poprzez tworzenie tzw. scratchy). Brzmienia muzyki poważnej, opracowywane za pomocą narzędzi nowych stylów, przede wszystkim elektroniki i jazzu. Dźwięki fortepianu przeplatane scratchowanymi partiami gramofonów, które pełnią rolę instrumentów solowych. W projekcie bierze udział 8 najlepszych polskich DJ­ów – mistrzów turntablismu. Partia fortepianu, padów perkusyjnych, syntezatorów i kontrolerów midi należy do Steve’a Nash’a. Premierowy koncert z 37 muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej odbył się na Sali Wielkiej Dworu Artusa w Dworze Artusa w Toruniu 13 grudnia 2014.

Kamil Bednarek

Polski piosenkarz, autor tekstów i piosenek, wykonawca muzyki reggae. W latach 2008–2012 był wokalistą formacji Star Guard Muffin, a od 2012 roku zespołu sygnowanego jego nazwiskiem. W 2010 roku Bednarek ukazał się szerszej publiczności w trzeciej edycji programu Mam talent, gdzie zajął drugie miejsce na podium show. Pierwszy album formacji zatytułowany „Jestem…”, z przebojami „Cisza” czy „Chodź ucieknijmy” od razu trafił na 1. miejsce listy OLiS i uzyskał status diamentowej płyty. 29 maja 2015 roku na rynek trafił drugi studyjny album „Oddycham”, promowany przebojem „Chwile jak te”, który również osiągnął status platynowej!

Igor Herbut z zespołu LemOn

Jego muzyczna kariera rozpoczęła się od udziału w 3. edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka. Herbut spontanicznie zaprosił do współpracy kilku innych muzyków, z którym nie tylko doszedł do finału, ale i zdobył główną nagrodę talent show! Tak powstał popowo-rockowy zespół LemOn, który już rok później cieszył się platynowym krążkiem. W 2014 roku podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zaśpiewał singel „Wkręceni – Nie ufaj mi”, za który został nagrodzony statuetką Super Jedynką w kategorii Super Artysta.

BeMy

Francusko-polska mieszanka popu i rocka tworzona przez Mattię i Eliego Rosinskich. Bracia urodzili się i wychowali w Bordeaux we Francji, ale dzięki rodzicom mają polskie korzenie. Zespół BeMy założyli jeszcze jako dzieci. Po ukończeniu szkoły średniej wyjechali do Anglii, gdzie rozpoczęli studia muzyczne na Akademii Muzyki Współczesnej (ang. Academy of Contemporary Music). Zaprzyjaźnili się tam z Edem Sheeranem, z którym mieszkali w jednym mieszkaniu. W 2013 roku zadebiutowali w jednym z popularnych programów muzycznych, a kilka lat później zagrali support na koncercie Maroon 5.


Bilety na ceremonię otwarcia dostępne są na stronie ebilet.pl. Ceny zaczynają się już od 10 złotych za bilet normalny. Na stronie ebilet.pl kupować można także bilety na wszystkie zawody sportowe  w ramach The World Games 2017.

 

Ostatnie rozgrywki

Acrobatic Gymnastics
Men's Pairs All-Around Final Exercise
Gold GERGERMANY
29.310
Silver RUSRUSSIAN FEDERATION
29.090
Bronze BELBELGIUM
28.550
Trampoline Gymnastics
Women's Tumbling Final
Gold CHNJIA Fangfang
72.400
Silver RUSKOROBEINIKOVA Anna
71.200
Bronze GBRCOLEBECK Lucie
71.000
Roller Hockey
Men's Preliminary Round - Group A Match
CZECZECH REPUBLIC
4
POLPOLAND
1
Acrobatic Gymnastics
Women's Groups All-Around Final Exercise
Gold RUSRUSSIAN FEDERATION
29.440
Silver BLRBELARUS
29.040
Bronze GBRGREAT BRITAIN
28.235
Squash
Men's Last 16 Match
CZEKOUKAL Jan
0
HKGLEE Max
3
Squash
Men's Last 16 Match
FRAMARCHE Gregoire
3
GBRSTEWART Rory
1
Squash
Men's Last 16 Match
PERELIAS Diego
3
MASADNAN Nafizwan
1
Squash
Men's Last 16 Match
GBRCOLEMAN Ben
2
HKGYIP Tsz Fung
3
Korfball
Mixed Team Finals Gold Medal Game
Gold NEDNETHERLANDS
26
Silver TPECHINESE TAIPEI
14
Trampoline Gymnastics
Men's Double Mini-Trampoline Final
Gold RUSZALOMIN Mikhail
76.600
Silver USARENKERT Alexander
73.700
Bronze PORCARVALHO COSTA Diogo
73.100

Przyszłe rozgrywki

Beach Handball
Women's Preliminaries - Group A Match
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
ESPSPAIN
ARGARGENTINA
Archery
Men's Barebow Qualification Unmarked
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Archery
Women's Barebow Qualification Unmarked
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Water Skiing
Women's Wakeboard Freestyle Last Chance Qualifiers Heat 2
Wed 26 Jul 2017 at 09:00
Water Skiing
Women's Wakeboard Freestyle Last Chance Qualifiers Heat 1
Wed 26 Jul 2017 at 09:00

Najświeższe wiadomości

Sponsorzy

  • Sponsor Główny
  • Sponsor techniczny
  • sponsor
  • sponsor