11 lipca na Stadionie Wrocław
Sporty na zaproszenie

11 lipca na Stadionie Wrocław

X SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zostanie rozegrany na Stadionie Wrocław.

Mecz zaplanowano na sobotę, 11 lipca 2015. To największe wydarzenie sportowe roku we Wrocławiu. Na zorganizowanej z tej okazji konferencji prasowej prezes TWG 2017, Piotr Przygoński przypomniał, że futbol amerykański jest jednym z czterech sportów na zaproszenie Światowych Igrzysk Sportowych, które w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu. Dodał, że „organizacja meczu na Stadionie Wrocław jest promocją dyscypliny, a także okazją do ciekawego spędzenia czasu”. Od godziny 14:00 na esplanadzie Stadionu Wrocław zostanie uruchomione miasteczko TWG. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy poprzedzającej SuperFinał będą sporty The World Games 2017. Kibice będą mieli wyjątkową okazję wcielić się w rolę graczy wybranych dyscyplin, które znajdą się w programie Światowych Igrzysk Sportowych, które w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu. Uczestnicy pikniku będą mogli, choć na chwilę, stać się prawdziwymi futbolistami – przymierzyć uniform zawodnika, sprawdzić, z jaką prędkością rzuca się piłką, jak trafić nią do celu oraz zmierzyć się z Reprezentantami Polski! Na każdego czekać będzie moc atrakcji i konkursów z nagrodami. Mecz który rozpocznie się o godzinie 19:00 poprzedzi efektowna ceremonia otwarcia.

O prawo gry w X SuperFinale rywalizuje osiem drużyn najwyższej klasy rozgrywkowej – Topligi. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze zespoły awansują do półfinałów, które zostaną rozegrane 27 i 28 czerwca. Ich zwycięzcy zagrają na Stadionie Wrocław.

SuperFinał to wielkie święto futbolu amerykańskiego oraz okazja do wyśmienitej zabawy dla całych rodzin. Jak na SuperFinał przystało, mecz będzie miał oprawę w iście amerykańskim stylu, nawiązującą do Super Bowl. Zaplanowane są występy cheerleaderek, niesamowita oprawa, konkursy ze wspaniałymi nagrodami oraz wiele innych atrakcji. O emocje na trybunach zadbają komentatorzy, didżeje oraz animujące doping cheerleaderki.

– Bardzo się cieszymy, że futbol amerykański zagości na Stadionie Wrocław, bo potwierdza to tylko wielofunkcyjność stadionu. Stadion Wrocław to nie tylko obiekt piłkarski i  koncertowy, ale również centrum konferencyjne, liczne biura i usługi, klub fitness, a od dziś również obiekt na którym można rozegrać najważniejszy w Polsce mecz futbolu amerykańskiego – mówi Robert Pietryszyn, prezes zarządu spółki Wrocław 2012, zarządzającej Stadionem Wrocław.

Bilety można kupić za pośrednictwem stron internetowych www.bilety.plfa.pl, www.eventim.pl i www.kupbilet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży, takich jak salony Empik, punkty STS. Ceny biletów rozpoczynają się od 20 PLN. Dodatkowo, dla rodzin oraz zorganizowanych grup przygotowana jest 20% zniżka.

Partnerami wydarzenia są Stadion Wrocław, The World Games 2017, Miasto Wrocław i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Więcej szczegółów: plfa.pl